Šodien būs zināms LFF jaunais prezidents

Sandis Ģirģens un Vadims Ļašenko, sportazinas.com
Sandis Ģirģens un Vadims Ļašenko | Foto: LETA/Ieva Leiniša/Evija Trifanova

Šodien norisināsies Latvijas Futbola federācijas (LFF) ikgadējais kongress, kurā būs organizācijas prezidenta, valdes un juridisko institūciju locekļu vēlēšanas.

Kongresam “Elektrum” Olimpiskā centra lielajā zālē bija jāsākas plkst.12, bet tagad tā sākums pārcelts par vismaz pusstundu uz priekšu. Kongresu tiešraidē translē kanāls “Sportacentrs.com TV”.

Uz LFF prezidenta amatu pretendē divi kandidāti – Latvijas Telpu futbola asociācijas prezidents un iekšlietu ministrs (KPV LV).

Savukārt uz diviem viceprezidenta amatiem pretendēs Sergeļs Kovaļovs, Olafs Pulks un Vladimirs Šteinbergs. Tikmēr par sešām LFF valdes locekļu vietām cīnīsies Anastasija Kučinska, Guntars Indriksons, Jānis Engelis, Andis Rozītis, Emīls Latkovskis, Jānis Apse, Nauris Mackevičs un Viktorija Mihaļčuka.

Ņemot vērā statūtus, LFF prezidenta un viceprezidentu ievēlēšanai ir nepieciešams derīgo balsu vairākums (vairāk nekā 50%).

Pārējo valdes locekļu amatos, tajā skaitā, ievēlot kandidāti sievietei rezervētajā amatā, tiek ievēlēts kandidāts, kurš attiecībā uz brīvajām vietām ieguvis visvairāk balsu (bet vairāk nekā 50%). Ja pēc vēlēšanu pirmās kārtas valdē ir palikušas brīvas vietas, tiek organizēta vēl viena vēlēšanu kārta. Ja neviens no kandidātiem neiegūst vairāk par 50% balsu, attiecīgais amats valdē tiek uzskatīts par vakantu.

Vēlēšanu kongress bija paredzēts 24.aprīlī, bet koronavīrusa pandēmijas dēļ to nācās pārcelt.

Pērn oktobrī LFF ārkārtas kongresā biedri nolēma atstādināt no amata organizācijas prezidentu Kasparu Gorkšu. Par viņa atstādināšanu balsoja 67 biedri, pret bija 60, bet atturējās divi.

Gorkšs par LFF prezidentu tika ievēlēts aizpērn uz diviem gadiem, amatā nomainot Gunti Indriksonu.

Patlaban organizācija strādā bez prezidenta, bet paraksta tiesības ir LFF ģenerālsekretāram Edgaram Pukinskam.

Tiktāl LFF vadījuši četri cilvēki. No 1990. līdz 1995.gadam organizācijas prezidents bija Vladimirs Ļeskovs, no 1995. līdz 1996.gadam organizāciju vadīja Modris Supe, kopš 1996.gada LFF prezidenta amatā bija Indriksons, atkāpjoties 2018. gadā, kad šajā amatā LFF biedri ievēlēja Gorkšu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par