Šodien paziņos 2021. gada pasaules čempionāta treniņu halles projektētāju

Aigars Kalvītis, sportazinas.com
Aigars Kalvītis pa labi | Foto: Guntis Lazdāns

Šodien pēc Iepirkuma komisijas sēdes, kas paredzēta plkst.13, tiks paziņots uzvarētājs Daugavas stadiona iepirkumā par ledus halles projektēšanu, aģentūrai LETA sacīja VSIA “Kultūras un sporta centra “Daugavas stadions”” valdes loceklis Guntis Zālītis.

Iepirkums noslēdzās 1.augustā un tajā tika saņemti pieci pieteikumi.

Iepriekš pastāvēja bažas, ka 2021.gada pasaules hokeja čempionātu nebūs iespējams rīkot Latvijā sakarā ar nenoslēgto iepirkumu, tomēr “Daugavas stadiona” pārstāvis Juris Valters aģentūrai LETA apstiprināja, ka iepirkums ir beidzies un saņemti pieci pieteikumi.

Zālītis apgalvoja, ka lemšana par uzvarētāja noteikšanu ieilga, jo komisija vēlējās izskatīt visus dokumentus un pretendentu rakstiskos jautājumus. Pēdējais precizējums un iesūtītais dokuments tika saņemts 16.augustā un otrdien plkst.13 tiks pieņemts lēmums par iepirkuma uzvarētāju.

Jau ziņots, ka Latvijas Hokeja federācijā (LHF) nav pilnīgas pārliecības, ka 2021.gadā Rīgā notiks pasaules čempionāts, kuru paredzēts rīkot kopā ar Baltkrieviju, vēstīja portāls TVNET. Problēmas saistītas ar treniņhalli, kas līdz 2021.gada sākumam jāuzbūvē pie Daugavas stadiona. Portāla TVNET rīcībā esošā informācija liecināja, ka Baltkrievija čempionātu ir gatava rīkot viena.

Starp LHF un Baltkrievijas pusi februārī tika parakstīts sadarbības līgums par 2021.gada pasaules čempionāta rīkošanu. Tas paredz, ka vienas apakšgrupas komandas sacentīsies Rīgā, bet otras spēlēs Minskā. Izslēgšanas mači un cīņas par medaļām notiks Baltkrievijā.

“Pirmais iepirkums noslēdzās bez rezultāta, jo pieteicās tikai viens neatbilstošs pretendents. Nedaudz samazinājām prasības, tāpēc tagad visam vajadzētu būt kārtībā. Kopējās halles būvniecības izmaksas ir 10,5 miljoni eiro. Gala projektēšanas un būvniecības process ilgs 18 mēnešus,” pauda Zālītis. Viņš uzskata, ka visus paredzētos objektus izdosies uzbūvēt līdz 2021.gada izskaņai.

Tomēr, ja kādu neparedzētu apstākļu dēļ tomēr būvniecība aizkavējas, tad tā obligāti jāpabeidz līdz 2022.gada beigām. Pretējā gadījumā Latvijai jāatmaksā Eiropas Savienības (ES) finansējums 37 miljonu eiro apmērā.

Daugavas stadiona halle ekspluatācijā jānodod līdz 2021.gada februārim, lai to varētu izmantot čempionāta vajadzībām. Ja ēkas uzcelšanai paredzēti 18 mēneši, tad līgums ar halles būvnieku jānoslēdz vēlākais šā gada septembrī.

Latvija pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

Plānots, ka 2021.gada pasaules čempionāts hokejā Rīgā un Minskā sāksies 7.maijā un ritēs līdz 23.maijam.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par