Šodien starts latviešu bobsleja četriniekiem un kamaniņu braucējām

17/01/2021 08:54

Bobslejs

Latvijas bobsleja pilotu Oskara Melbārža un Ralfa Bērziņa ekipāžās Šveicē aizvada savas šīs sezonas pirmās četrinieku sacensības Pasaules kausa (PK) ieskaitē. Dabīgajā Sanktmoricas trasē pirmie braucieni gaidāmi plkst.14., bet otrie – plkst.15.30. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls (LTV 7).

Sezonas pirmās četrinieku sacensības pirms nedēļas notika Vinterbergā, Vācijā, bet Latvijas izlase uz šo posmu nedevās, jo iepriekš vairākiem bobslejistiem noteica saslimšanu ar Covid-19. Šī iemesla dēļ latviešiem ne vien nebija iespēja pirmo reizi šajā sezonā sacensību formātā izmēģināt četrinieku kamanas, bet neizdevās arī pacīnīties par godalgām Eiropas čempionātā.

Melbārža ekipāžā, kas startēs ar 18.numuru, kamanas stums bobslejisti Dāvis Spriņģis, Matīss Miknis un Krists Lindenblats, bet Bērziņam talkā nāks Arnis Bebrišs, Intars Dambis un Lauris Kaufmanis. Bērziņa pilotētais četrinieks startēs pēdējais jeb ar 22.numuru. Šobrīd vadošais Latvijas pilots Oskars Ķibermanis ārstē savainojumu un šonedēļ vēl neatgriezīsies trasē.

Šīs sezonas vienīgajās četrinieku sacensībās Vācijā uzvaru svinēja Frančesko Frīdrihs, kurš aiz sevis atstāja Džastinu Kripsu no Kanādas un Bendžaminu Maieru no Austrijas. Aizvadītajā sezonā Sanktmoricā sudrabu izcīnīja Ķibermanis, kuram toreiz talkā nāca Kaufmanis, Miknis un Arvis Vilkaste. Uzvaru svinēja Kripss, bet aiz latvieša ierindojās uzreiz trīs Vācijas ekipāžas.

2017.gada sākumā Sanktmoricas trasē Ķibermanim un Melbārdim izdevās svinēt dubultuzvaru. Savukārt gadu vēlāk Ķibermanis izcīnīja bronzu. Titulētais Melbārdis Sanktmoricā uzvarējis četras reizes, pirmo no tām 2008.gadā kā stūmējs Jāņa Miņina četrinieku ekipāžā. 2015.gada janvārī nedēļas nogalē viņš bija nepārspēts abās disciplīnās, bet gadu pirms tam uzvarēja četriniekos.

Bērziņš šajā trasē startējis tikai Eiropas kausā un pasaules junioru čempionātā, nevienā no sacensībām nekāpjot uz goda pjedestāla. Pagājušajā sezonā četrinieku ieskaitē Pasaules kausa kopvērtējumā uzvarēja Frīdrihs, bet Ķibermanis samierinājās ar ceturto pozīciju. Šosezon pēc viena aizvadīta etapa kopvērtējuma pirmajā vietā ar 225 punktiem ir Frīdrihs, Kripss iekrājis 210 punktus, bet Maiera rēķinā 200 punkti.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos. Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā vienā posmā norisinājās divas vīru divnieku sacensības. Un arī divās sacensību nedēļās Insbrukā bobslejisti katru nedēļu aizvadīja divas sacensības divniekiem.

Pēc posma Sanktmoricā sportisti dosies uz Kēnigszē trasi, bet Pasaules kausa noslēgums būs Insbrukā, kas kalendārā aizvietojusi 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu trasi. Pēc tam Altenbergā tiks dalītas pasaules meistarsacīkšu medaļas.

Kamaniņas

Trīs Latvijas kamaniņu sporta pārstāves Ulla Zirne, Kendija Aparjode un Elīza Tīruma Pasaules kausa septītā posma sacensību otrajā dienā lūkos izcīnīt medaļas. Pirmais brauciens paredzēts plkst.11.05, bet otrais – plkst.12.30, sacensības tiešraidē translējot kanālam “Best4Sport TV”. Latviju šajās sacensībās šoreiz pārstāvēs trīs sportistes, jo Elīna Ieva Vītola piektdien Nāciju kausā finišu nesasniedza un palika bez rezultāta.

Zirne piektdien Nāciju kausā jeb kvalifikācijas sacensībās 31 sportistes konkurencē ierindojās ceturtajā vietā, tādējādi sasniedzot Pasaules kausa sacensības, bet Tīruma un Aparjode pamatsacensībās vietu sev bija garantējušas jau iepriekš. Pirmā trasē no Latvijas pārstāvēm dosies Zirne, kurai piešķirts 12.starta numurs, Aparjode startēs ar 19.numuru, bet Tīruma ar 24. Posmā plāno piedalīties 28 sportistes.

Šosezon pa vienai bronzas medaļai ir gan Tīrumai, gan Aparjodei. Tīruma trešo vietu izcīnīja Vinterbergā, bet Aparjode – Oberhofā. Zirnei augstākais sasniegums šosezon ir septītā vieta Pasaules kausa posmā Siguldā, kas vienlaikus arī bija Eiropas čempionāts. Aizvadītajā etapā Siguldā no Latvijas sportistēm visaugstāko vietu izcīnīja Vītola, ierindojoties augstajā piektajā pozīcijā. Uzreiz aiz viņas finišēja Tīruma un Zirne.

Šosezon Oberhofā jau notikušas vienas Pasaules kausa sacensības. Pēc kārtas trešajā etapā Aparjode izcīnīja bronzu, Tīruma ierindojās sestajā vietā, bet septiņas pozīcijas zemāk bija Zirne. Iepriekš Oberhofā startēja arī Sigita Bērziņa, sportistei ierindojoties 18.vietā. Pagājušajā sezonā Oberhofā vislabāk klājās Aparjodei, viņai ierindojoties sestajā vietā. Tīruma un Zirne palika uzreiz aiz vadošā desmitnieka.

Pasaules kausa kopvērtējuma līdere šosezon ar 510 punktiem ir vāciete Natālija Gaizenbergere, viņas tautiete Jūlija Taubica iekrājusi 451 punktu, bet Tatjana Ivanova no Krievijas seko ar 368 punktiem. Tīruma ar 268 punktiem dala sesto vietu, Aparjode ar 233 punktiem ierindojas desmitajā vietā, kamēr Zirnes rēķinā 141 punkts un 15.pozīcija. Bērziņa četros posmos iekrājusi 91 punktu un ierindojas 25.vietā, bet Vītola vienās sacensībās ar nopelnītiem 55 punktiem atrodas 34.pozīcijā.

Jau ziņots, ka no Latvijas sportistiem sestdien vieninieku sacensībās augstvērtīgāko sniegumu demonstrēja Gints Bērziņš, viņam ierindojoties septītajā pozīcijā. Tikmēr brāļi Juris un Andris Šici izcīnīja bronzu. Startam Oberhofā Pasaules kausa posmā pieteikušies 144 sportisti no 21 valsts. Viņu vidū ir 44 sievietes, tikpat vīriešu un 28 divvietīgās ekipāžas. Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā.

Pasaules kaus sezonas turpinājumā sacensības vēl paredzētas Insbrukā, bet mēneša noslēgumā kamaniņu braucēji atgriezīsies Kēnigszē, kur norisināsies pasaules čempionāts. Sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Pieslēgties

Dienas fokusā

26/02/2021 12:35

Latvijas basketbola izgāztā iespēja – kad un kur būs nākamā?

Visiem labi zināms tikko piedzīvotais Latvijas vīriešu basketbola izlases fiasko 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, tāpat arī nesenie notikumi ar sieviešu valstsvienības netikšanu uz Eiropas čempionātu. Daudz apskatīts, analizēts…