Šogad netiks izspēlēts Latvijas kauss volejbolā

06/01/2021 11:32

Latvijas Volejbola federācija (LVF) sadarbībā ar klubiem otrdien lēma par šīs sezonas Latvijas kausa sacensību atcelšanu, informē LVF.

Ārkārtējās situācijas apstākļos Latvijā Latvijas kausa spēles vīriešiem un sievietēm jau tika pārceltas uz vēlāku laiku, plānojot izšķirīgās cīņas 2021.gada janvāra beigās.

Šogad sacensībām bija pieteikušies deviņi klubi vīriešiem un septiņi – sievietēm, taču epidemioloģiskās situācijas valstī un valdības noteikto Covid-19 ierobežojumu dēļ šajos volejbola svētkos nav iespējama jaunatnes un amatieru komandu, tai skaitā pat dažu augstākās līgas vienību, dalība.

Tāpēc, plānojot sacensību norisi pēc 7.februāra, kā arī ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī un tās iespējamo attīstību turpmākajos mēnešos, ir nolemts šosezon Latvijas kausa sacensības to tradicionālajā izskatā neaizvadīt.

Kā saka LVF ģenerālsekretāre Gunta Aizporiete, Nacionālo līgas komandas piedāvāja pārcelt sacensības uz vēlāku laiku, taču jārēķinās ar to, ka vīriešu Nacionālajā līgā ir nospēlēti vien trīs mači, bet sieviešu Latvijas čempionātā nav nospēlēta neviena spēle, tādejādi šo sacensību pabeigšana šosezon ir prioritāte.

“Iepriekšējos gados, Latvijas kausa finālu laikā, tradicionāli noskaidroja ne tikai spēcīgākās vīriešu un sieviešu, bet arī U19 komandas, tika sveikti jubilāri un godināti seniori. Pagājušogad pirmo reizi šī pasākuma laikā Sporta namā “Daugava” tika vākti līdzekļi volejbola veterānu atbalstam,” saka Aizporiete.

Tāpēc viņa cer, ka izdosies sarīkot volejbola svētkus citā formātā. “Komandas, kuras šobrīd drīkst trenēties un spēlēt, Latvijas kausa finālturnīram paredzētajā laikā, varētu noskaidrot “Superkausa” ieguvējus gan vīriešiem, gan sievietēm. Šobrīd tiek meklēts piemērotākais sacensību formāts un nosaukums,” stāsta Aizporiete.

2019./2020.gada sezonā par Latvijas kausa ieguvējiem vīriešiem kļuva Rīgas RTU/”Robežsardze”, bet sievietēm – “Rīgas Volejbola skolas” volejbolistes.

Pieslēgties

Dienas fokusā

20/04/2021 21:51

CSKA neatstāj variantus Hārtlija vadītajai “Avangard” un panāk izlīdzinājumu finālsērijā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Maskavas CSKA šodien panāca izlīdzinājumu Gagarina kausa izcīņas finālsērijā. CSKA ar 3:0 apspēlēja Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadīto Omskas “Avangard”, sērijā rezultātam…