SOK neieklausās aicinājumos – Krievijas un Baltkrievijas sportisti startēs Parīzes OS kā neitrālie atlēti

08/12/2023 18:16
Nokopēts
Parīzes olimpiskās spēles

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) piektdien atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem.

Kā aģentūrai LETA teica Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Jānis Buks, kurš vēl nebija iepazinies ar SOK lēmumu, LOK nākamnedēļ sazināsies ar Baltijas, Ziemeļvalstu un Polijas partneriem, lai koordinētu savu rīcību. Svarīga būšot arī Ukrainas pozīcijā šajā jautājumā, norādīja Buks.

Šobrīd šādā statusā olimpiskajām spēlēm kvalificējušies 11 sportisti – astoņi no Krievijas un trīs no Baltkrievijas.  SOK priekšnosacījumi šādiem sportistiem ir tādi paši kā martā publicētajām rekomendācijām starptautiskajām sporta veidu federācijām un sacensību rīkotājiem. Tajās teikts, ka sportisti sacensībās var piedalīties tikai kā individuāli pārstāvji, nevis kā komandu dalībnieki.

Sportisti un apkalpojošais personāls, kas aktīvi atbalsta Krievijas karadarbību Ukrainā, nedrīkst piedalīties sacensībās. Tāpat startēt nedrīkst sportisti un sacensībās piedalīties apkalpojošā personāla pārstāvji, kuri ir Krievijas vai Baltkrievijas spēka struktūru darbinieki.

Sportistiem jāatbilst arī starptautisko federāciju antidopinga noteikumiem, kā arī šo valstu karogi, himnas un nacionālie simboli netiks demonstrēti sacensību laikā.

Tikmēr Pasaules Vieglatlētikas savienība (“World Athletics”) neļaus Krievijas un Baltkrievijas sportistiem startēt 2024.gada Parīzes olimpiskajās spēlēs arī neitrālo atlētu statusā, piektdien paziņoja organizācijas prezidents Sebastians Ko.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) piektdien atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem.

“Pozīcija, kuru pieņēmām, nav mainījusies. To pieņēma “World Athletics” Padome ar izpildkomitejas atbalstu. Ar savu pozīciju esam pieņēmuši lēmumu, ka nebūs neitrālo atlētu,” teica Ko.

TOP notikumi
1
X
2
1.51
5.21
5.99
2.23
4.36
2.91
4.1
3.8
1.82
2.15
3.5
3.2
2.76
4.78
2.23
3.2
-
1.36
1.73
3.9
4.4
1.65
4.33
4.2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām