SOK pārstāvis: Tokijas OS nesāksies 24. jūlijā

Diks Paunds, sportazinas.com
Diks Paunds | Foto: olympic.ca

Starptautiskās Olimpiskās komitejas () loceklis Diks Paunds pavēstījis, ka 2020. gada Tokijas Olimpiskās spēles, iespējams, tiks atliktas uz 2021. gadu, ziņo “USA Today”. Jau ziņots, ka sīkāka informācija tiks izstrādāta nākamajās četrās nedēļās.

“Balstoties uz SOK rīcībā esošo informāciju, ir nolemts atlikt spēļu sākumu,” telefona intervijā sacīja Paunds. “Turpmākie termiņi nav noteikti, bet es to zinu, ka spēles nesāksies 24. jūlijā.”

Kanādietis Pounds, kurš gadu desmitiem ir bijis viens no ietekmīgākajiem SOK locekļiem, sacīja, ka, viņaprāt, SOK drīz paziņos par nākamajiem soļiem. “Tas notiks pakāpeniski,” viņš teica. Mēs to atliksim un sāksim rīkoties ar visām pārmaiņām, tās ir milzīgas.”

“SOK sadarbībā ar olimpisko spēļu rīkotāju komiteju, Japānas varasiestādēm un Tokijas pašvaldību uzsāks detalizētas sarunas, lai izvērtētu situāciju visā pasaulē un to ietekmi uz olimpiskajām spēlēm, iekļaujot pārcelšanas scenāriju. SOK ir pārliecināta, ka sarunas noslēgsies tuvāko četru nedēļu laikā,” teikts SOK paziņojumā.

SOK arī uzsver, ka spēļu pilnīga atcelšana nebūtu risinājums un šāda jautājuma nav tās dienaskārtībā.

Vēl šonedēļ Japānas valdība pauda ciešu pārliecību, ka olimpiskās spēles tiks rīkotas tām paredzētajā laikā. Pēdējo dienu laikā vairākas ietekmīgas sporta organizācijas paudušas vēlmi pārcelt olimpiskās spēles uz 2021.gadu.

SOK pēdējā mēneša laikā vairākkārt atgādināja, ka Olimpiādes atcelšana vai pārcelšana netiek izskatīta, taču svētdienas vakarā izdarītais paziņojums mainījis tās kursu.

Tokijas olimpiskajām spēlēm šogad jāpulcē aptuveni 11 000 dalībnieku. Olimpiādes sākums paredzēts 24.jūlijā, bet mēnesi vēlāk noritēs paraolimpiskās spēles.

Pasaules vēsturē līdz šim atceltas tikai trīs olimpiskās spēles un visos iepriekšējos gadījumos tas notika kara dēļ. Pirmais pasaules karš liedza aizvadīt 1916.gada vasaras olimpiskās spēles Berlīnē, bet Otrā pasaules kara dēļ nenotika 1940.gada vasaras olimpiskās spēles Tokijā un četrus gadus vēlāk sportisti nepulcējās arī Londonā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par