SOK prezidents: Riodežaneiro olimpiskās spēles parādīja, ka sports var vienot pasauli

31/12/2016 14:40
Nokopēts
Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs - www.sportazinas.com

Rīga, 31.dec., LETA–DPA. Riodežaneiro olimpiskās spēles parādīja, ka sports vieno cilvēkus “pieaugoši trauslajā pasaulē”, savā Jaungada uzrunā izteicies Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs.

Kā paudis Bahs, “sporta unikālais spēks vienot visus cilvēkus ir viena no svarīgākajām lietām, ko var dot olimpiskās spēles mūsu nemierīgajos laikos”.

“Pasaulē, kurā pieaug neuzticība un nedrošība, sports ir prieka un iedvesmas avots daudziem cilvēkiem, dodot cerību, ka cilvēce ir spēcīgāka par spēkiem, kas vēlas mūs šķirt,” izteicies SOK prezidents.

Šogad aizvadītās Riodežaneiro olimpiskās spēles Bahs nosauca par “brīnišķīgām”, kā arī “retu vienotības un solidaritātes brīdi cilvēcei”, izceļot bēgļu komandu, kas bija “stiprs signāls cerībai”. Viņš pauda, ka Olimpiādei sekojusi līdzi puse no pasaules populācijas.

Bahs uzrunā nepieskārās Riodežaneiro lielākajām problēmām – Brazīlija spēļu dēļ ievesta recesijā, kā arī valstī notika prezidentes Dilmas Rusefas impīčmenta process. Tāpat olimpiskās spēles aizēnoja Krievijas dopinga krīze, kā arī SOK saņēma plašu kritiku, ka nepiešķīra pilnīgu diskvalifikāciju Krievijas atlētiem.

Pēc otrā neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojuma par Krievijā īstenoto valsts dopinga programmu Bahs atzīst, ka secinājumi ir “šokējoši” un apsolījis rūpīgu izmeklēšanu, “pēc kuras SOK veiks visus nepieciešamos pasākumus un sankcijas”.

TOP notikumi
1
X
2
4.8
4
1.66
1.66
4.2
4.8
4.6
3.9
1.7
1.41
4.75
7.5
2.85
3.5
2.35
1.95
3.5
3.8
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām