SOK prezidents: Stingri ievērosim WADA lēmumu par sankcijām pret Krieviju

05/12/2019 19:25
Nokopēts
Tomass Bahs, www.sportazinas.com

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) stingri ievēros Pasaules dopinga aģentūras (WADA) pirmdien gaidāmo lēmumu par jaunām sankcijām pret Krieviju, paziņoja SOK prezidents Tomass Bahs.

Jau ziņots, ka 9.decembra WADA Izpildkomitejas sēdē tiek sagaidīts, ka WADA vadība apstiprinās Atbilstības pārbaudes komitejas (CRC) rekomendācijas Krievijas jautājumā. CRC rekomendēja diskvalificēt Krieviju no pasaules sporta notikumiem uz četriem gadiem par pozitīvo dopinga analīžu rezultātu dzēšanu no dopinga apkarotājiem iesniegtajām datu bāzēm.

“Tie ir obligāti,” Lozannā notikušajā preses konferencē teica Bahs. “SOK Olimpiskajā hartā ir pieņēmusi WADA noteikumus un, ja tie paredz, ka kādas izmaiņas, tās tiks stingri ievērotas.”

Bahs arī atklāja, ka viņš neapšauba līdzšinējās izmeklēšanas rezultātus, kas liecina, ka Krievija manipulējusi ar atkārtoti nodotajiem datiem. SOK prezidents, runājot par 145 sportistu lietām, pauda cerību, ka WADA pirmdien paziņos, “uz kurām sacensībām attieksies Krievijas diskvalifikācija, kā arī iemeslus šādam lēmumam.”

Pat, ja Krievijai tiks piešķirta četru gadu diskvalifikācija, tas neizslēdz iespēju, ka šīs valsts sportisti tāpat varēs piedalīties četrgades notikumā gan nākamgad, gan arī turpmāk, tomēr viņiem nāksies startēt zem olimpiskā karoga kā tas jau notika Phjončhanas Olimpiādē.

Tikmēr Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs ceturtdien atzina, ka Krievijai ir problēma ar dopinga izplatību sportistu vidū, un uzsvēra, ka šāda situācija ir nepieņemama.

“Vai starp mums pastāv dopinga problēma? Jā. Un tas acīmredzami ir nepieņemami, ņemot vērā to, kā sportam mūsdienu pasaulē būtu jāattīstās,” paziņoja Medvedevs.

Medvedevs pauda viedokli, ka WADA izturas pārāk skarbi pret Krieviju. Viņš nosodīja pēdējos notikumus kā “nepārtrauktu pret Krieviju vērstu ziepju operu”.

Medvedevs sacīja, ka netaisnīgi tiek sodīti nevainīgi sportisti.

Pēc WADA pirmdienas lēmuma Krievijai to būs iespēja pārsūdzēt Sporta arbitrāžas tiesā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
4.8
4
1.66
1.66
4.2
4.8
4.6
3.9
1.7
1.41
4.75
7.5
2.85
3.6
2.3
1.9
3.6
3.9
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām