SOK valde apstiprina Brisbenu kā vienīgo kandidāti uz 2032. gada olimpisko spēļu rīkošanu

10/06/2021 21:57

Nākamajā Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) sesijā tiks balsots par Austrālijas pilsētu Brisbenu kā 2032.gada vasaras olimpisko spēļu (OS) rīkotāju. SOK valde ceturtdien apstiprināja Brisbenu kā vienīgo kandidāti uz spēļu rīkošanu. 21.jūlijā 102 SOK biedri balsojumā izlems, vai uzticēt Brisbenai spēļu rīkošanu.

Brisbenai februārī tika dota priekšroka sarunās par spēļu rīkošanas kandidatūru. 2019.gadā SOK lēma, ka var dot kādām pilsētām priekšroku sarunām par spēļu rīkošanu, lai izvairītos no situācijām, kad citi potenciālie rīkotāji savās kandidatūrās tērē milzu naudu. Ja kandidatūra tiks apstiprināja SOK sesijā, Brisbena būs trešā Austrālijas pilsēta, kur notiks olimpiskās spēles. Vēl kā kandidātes uz spēļu rīkošanu iepriekš tika minētas Doha, Budapešta, Džakarta, Ņūdeli, Stambula, Sanktpēterburga, kā arī Ķīnas pilsētas Čendu un Čuncjina.

Kvīnslendas štata kandidatūrā būs iekļautas dienvidaustrumu pilsētas, bet lielākā daļa sacensību iecerēta Brisbenā un Goldkostā. Kā tika lēsts pērnā gada maijā, 2032.gada olimpiskās spēles izmaksātu 5,3 miljardus Austrālijas dolāru (3,2 miljardus eiro), taču jāņem vērā, ka sākotnējās aplēses parasti ir zemas un spēles izmaksā krietni dārgāk.

Austrālijā vasaras olimpiskās spēles notikušas divreiz – 1956.gadā Melburnā un 2000.gadā Sidnejā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Teilors Beks
23/06/2021 18:01

Minskas “Dinamo” paraksta līgumu ar “Metallurg” rezultatīvāko spēlētāju

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Minskas “Dinamo” paziņojis par viena gada līguma noslēgšanu ar kanādiešu uzbrucēju Teiloru Beku. Aizvadītajā sezonā pieredzējušais hokejists 56 KHL pamatturnīra spēlēs guva 16 vārtus un…