Soli tuvāk ČL grupu turnīram sper “Benfica” un “Maccabi”

18/08/2022 10:29
Lisabonas

Uzvaru UEFA Čempionu līgas “play off” kārtas pirmajā spēlē trešdien izcīnīja portugāļu klubs Lisabonas “Benfica”, kas viesos Polijas pilsētā Lodzā ar 2:0 (2:0) pārspēja Kijivas “Dinamo” no Ukrainas, pietuvojoties iekļūšanai pamatturnīrā. Abus vārtus “Benfica” guva jau pirmajā puslaikā, kad precīzi sitieni padevās Žilbertu un Gonsalo Ramosam. Atbildes mačs 23.augustā tiks aizvadīts Lisabonā.

Citā “play off” kārtas pirmajā spēlē Haifas “Maccabi” no Izraēlas savā laukumā ar 3:2 (1:2) pārspēja Belgradas “Crvena Zvezda” no Serbijas. Uzvarētāju rindās divus vārtus guva Frantzdijs Pjero, bet reizi precīzs bija Tjarons Šerī. Viesu rindās ar precīziem sitieniem izcēlās Aleksandars Pešičš un Gelors Kangā.

Vēl vienā “play off” mačā “Qarabag” no Azerbaidžānas savā laukumā spēlēja neizšķirti 0:0 ar poļu Pilzenes “Viktoria”. Arī šajos mačos atbildes spēles notiks 23.augustā.

Jau ziņots, ka otrdien UEFA Čempionu līgas pamatturnīram pietuvojās Norvēģijas čempionvienība “Bodo/Glimt”, kas savā laukumā izšķirošās “play off” kārtas pirmajā spēlē ar 1:0 (1:0) pieveica horvātu Zagrebas “Dinamo” futbolistus.

Pie panākuma “play off” kārtas pirmajā spēlē tika arī Dānijas čempionvienība “Copenhagen”, kas savā laukumā ar 2:1 (1:0) uzvarēja turku “Trabzonspor”. Tikmēr neizšķirti izšķirošās kvalifikācijas pirmajā mačā spēlēja pagājušās sezonas UEFA Eiropas līgas fināliste Glāzgovas “Rangers” un Eindhovenas PSV no Nīderlandes. Mačs Glāzgovā noslēdzās ar rezultātu 2:2 (1:1).

Mača 37.minūtē Nīderlandes vicečempionus vadībā izvirzīja Kotdivuāras izlases pussargs Ibrahims Sangarē, bet trīs minūtes vēlāk pēc skaistas kombinācijas horvāts Antonio Čolaks panāca 1:1. Spēles 70.mīnūtē pēc rupjas viesu vārtsarga Rafaela Benitesa kļūdas mājinieki izvirzījās vadībā ar 2:1 – precīzi tiešo brīvsitienu izpildīja Toms Lourenss. Tomēr viesi spēja panākt izlīdzinājumu, kad mača 78.minūtē pēc stūra sitiena izpildes ar galvu precīzi sita aizsargs Armando Obispo.

Grupu turnīra dalībnieki šajos pāros tiks noskaidroti 24.augustā, kad tiks aizvadītas atbildes spēles.