Soļotājam Rumbeniekam septītā vieta sacensībās Alītā

13/06/2015 20:22

(Pievienota 3.rindkopa.)

Alīta (Lietuva), 13.jūn., LETA. Latvijas soļotājs Arnis Rumbenieks piektdien ieņēma septīto vietu Lietuvas pilsētā Alītā notikušajās sacensībās 20 kilometru distancē, kurām bija Eiropas Vieglatlētikas asociācijas (EAA) “Race Walking Permit Meetings” atzīts statuss.

Rumbenieks finišēja pēc stundas, 32 minūtēm un 11 sekundēm, par gandrīz sešām minūtēm atpaliekot no rezultāta, ko pirms mēneša uzrādīja Eiropas kausa sacensībās Spānijā.

Šīs sacensības vienlaicīgi bija arī Latvijas čempionāts, Rumbeniekam 20 kilometros triumfējot jau sesto reizi karjerā. Savukārt kopā viņam ir jau 13 Latvijas čempiona zelta medaļas dažādās soļošanas distancēs.

Sacensībās attiecīgi desmito un 12.vietu starp 12 finišējušajiem sportistiem ieņēma latvieši Normunds Ivzāns un Raivo Salmgriezis, tomēr viņu rezultāti bija ievērojami vājāki.

Šī gada pasaules čempionāta normatīvs ir stunda un 25 minūtes, bet jau iepriekš Rumbenieks spējis kvalificējies pasaules meistarsacīkstēm 50 kilometru distancē.

Tikmēr dāmu konkurencē pasaules čempionāta normatīvu, kas ir stunda un 36 minūtes, cerēja izpildīt Agnese Pastare, tomēr pēc veiktiem 14 kilometriem viņa no sacensībām izstājās. Viņas šīs sezonas labākais rezultāts ir apaļa stunda un 37 minūtes.

Vēl vienu kilometru distancē bērniem uzvaru guva latvietis Raivo Liniņš, bet desmit kilometru distancē junioriem latvieši Artūrs Makars un Ruslans Smolinskis nesasniedza finišu.