Solovejs: Tā, kā servēja vācieši, Latvijas čempionātā neviens neservē

Aleksandrs Solovejs, sportazinas.com
Aleksandrs Solovejs | Foto: FIVB

Vācijas duets Jūliuss Tole/Klemenss Viklers ļoti labi servēja, trešdien pēc pirmā mača Eiropas čempionātā pludmales volejbolā Jūrmalā sarunā ar ziņu aģentūru LETA atzīmēja Latvijas duets /.

Turnīrā ar 30.numuru izliktie latvieši ar 0-2 (11:21, 13:21) piekāpās Vācijas duetam Jūliuss Tole/Klemenss Viklers, kuri Jūrmalā spēlē ar 3.numuru.

“Bija uztraukums, divas nedēļas nebiju trenējies, nebiju trenējies šajā stadionā,” pēc spēles teica Samoilovs, kurš tikai šodien atgriezās no divu nedēļu pašizolācijas. “Bija mīkstas smiltis, man bija grūti uzlekt. Pretinieki ideāli uzņēma mūsu serves, kam sekoja ideāla piespēle pareizajā vietā. Vācieši izsita mūs no servju uzņemšanas.”

“Pretiniekiem katrā setā bija pa četriem punktiem ar netveramu servi, bet “izsita” mūs no uzņemšanas katru reizi,” servju uzņemšanu precizēja Solovejs, kurš arī norādīja uz treniņu trūkumu un nevajadzīgu uztraukumu spēles laikā. “Tole nevienu bloku ar savu augumu īsti neuzlika, taču man nebija pārliecības par sevi kortā – ilgi nav spēlēts. Turklāt tā, kā servēja vācieši, Latvijas čempionātā neviens neservē.”

“Tikai divās pēdējās epizodēs nospēlēju, kā varu,” paškritisks bija Samoilovs. “Ir redzams, ka vācieši ir top pieci komanda, kas trenējas, lai iegūtu medaļu Tokijas olimpiskajās spēlēs.”

Rīt mačā par trešo vietu grupā latvieši tiksies ar Polijas duetu Mihals Brils/Mikolajs Miščuks, kuri izsēti ar 19.numuru.

Eiropas čempionāts pludmales volejbolā Jūrmalā notiek no 15. līdz 20.septembrim. Turnīrs pa 32 pāriem vīriešu un sieviešu konkurencē pulcē labākos Eiropas pludmales volejbola vīriešu duetus no 16 valstīm un sieviešu duetus no 13 valstīm.

Turnīrs Covid-19 pandēmijas dēļ pretendē uz viena no sezonas spēcīgākajiem turnīriem dalībnieku ziņā statusu pasaulē.

Kaut gan olimpiskais rangs saistībā ar Covid-19 pandēmiju tika iesaldēts šī gada 16.martā, tradicionāli Eiropas čempionāts ir viens no turnīriem, kurā komandas cīnās par olimpiskā ranga punktiem.

Volejbolisti cīnīsies arī par kopējo balvu fondu 200 000 eiro apmērā.

Lēmums par sacensību organizēšanu Latvijā tika pieņemts Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) 2020.gada 7.jūlija valdes sēdē.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā Jūrmalā 2017.gadā par vicečempioniem kļuva Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs. 2017.gada augustā Šmēdiņš ar Samoilovu tika līdz finālam, kur piekāpās itāļiem Danielem Lupo un Paolo Nikolai, bet pārsteidzoši augsto piekto vietu izcīnīja Graudiņa un Kravčenoka, kā arī Mārtiņš Pļaviņš ar Haraldu Regžu.

Šogad Jūrmalā vajadzēja norisināties arī Pasaules tūres posma sacensībām, taču šis turnīrs koronavīrusa pandēmijas dēļ tika pārcelts uz nākamo gadu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par