Somi pārsteidz kanādiešus, krievi PČ sāk ar drošu uzvaru

10/05/2019 19:24
Krievijas hokeja izlase, Sportazinas.com

Slovākijā šodien sākās 2019. gada pasaules čempionāts hokejā, kura ievadā panākumus svinēja Somijas un Krievijas izlases, kas attiecīgi pieveica Kanādas un Norvēģijas valstsvienības.

A apakšgrupas pirmajā spēlē, gūstot divus vārtus pēdējā periodā, Somijas izlase ar 3:1 pieveica Kanādas valstsvienību un čempionātu uzsāka ar uzvaru.

Somi pirmajā trešdaļā dominēja un jau septītajā minūtē atklāja mača rezultātu. Somijas izlasi vadībā izvirzīja 18 gadus vecais Kāpo Kakko, kurš izlauzās cauri diviem kanādiešu aizsargiem un eleganti apspēlēja pretinieku vārtsargu – 1:0.

Tiesa skandināvi nebija ilgi vadībā, jo Kanādas izlase pēc 15 sekundēm ieguva skaitlisko vairākumu, ko drīz vien realizēja. Zibenīgu saspēli ar precīzu metienu no labā iemetienu apļa pabeidza Džonatans Marčeso (1:1).

Otrajā periodā kanādieši pilnībā pārņēma iniciatīvu un somiem pa saviem vārtiem atļāva izdarīt tikai trīs metienus, tomēr nespēja panākt sev labvēlīgu rezultātu, par ko bija spiesti samaksāt nākamās trešdaļas sākumā.

Noslēdzošā perioda ievadā Somijas valstsvienība pirmoreiz mačā ieguva tiesības spēlēt skaitliskajā vairākumā un guva uzvaras vārtus. Panākumu skandināviem nodrošināja Artu Ilomaki, kurš izmantoja pretinieku apjukumu savu vārtu priekšā un panāca 2:1, bet Kakko mača izskaņā guva trešos vārtus, pieliekot punktu spēlei – 3:1.

Tāpat pasaules čempionātu ar panākumu uzsāka Krievijas izlase, kas B apakšgrupas pirmajā spēlē, gūstot trīs vārtus skaitliskajā vairākumā, sabēra piecas ripas Norvēģijas valstsvienības vārtos un svinēja uzvaru ar 5:2.

Krievi jau no pirmajām minūtēm daudz vairāk kontrolēja ripu nekā norvēģi un ievērojami biežāk uzbruka nekā pretinieki, taču spēles sākumā nespēja izveidot daudzas labas vārtu gūšanas iespējas.

Pirmās trešdaļas vidū gan Krievijas izlase ieguva vairākumu un pēc nieka 12 sekundēm atklāja mača rezultātu. Jevgeņijs Malkins saņēma piespēli no Ņikitas Kučerova un izdarīja lielisku piespēli pretinieku vārtu priekšā esošajam Jevgeņijam Dadonovam, kurš bija precīzs no tuvas distances un izvirzīja krievus vadībā ar 1:0.

Lai gan nedaudz vēlāk arī norvēģi ieguva tiesības spēlēt vairākumā, krievi izturēja pirmo mazākumu un piecas ar pusi minūtes līdz pirmā perioda beigām dubultoja savu pārsvaru, kad skaistu kombināciju ar precīzu metienu noslēdza Artjoms Aņisimovs – 2:0.

Otrās trešdaļas sākumā Norvēģijas valstsvienība nopelnīja vēl vienu vairākumu, tomēr nespēja to realizēt un perioda turpinājumā ielaida divas ripas mazākumā. Vispirms 29. minūtē Ņikita Kučerovs izpildīja lielisku plaukstas metienu un panāca 3:0, bet pēc nedaudz vairāk nekā pusotras minūtes pēc Malkina piespēles savus otros vārtus mačā guva Dadonovs (4:0), kuram vairākuma izmantošanai bija nepieciešamas tikai dažas sekundes.

Noslēdzošajā trešdaļā Ņikita Gusevs panāca jau 5:0 un bija skaidrs, ka Norvēģijas izredzes šajā mačā ir zudušas, tomēr divus vārtus paspēja atspēlēt Tomass Olsens un Jonass Holoss. Ar to gan nebija pietiekami un norvēģi cieta neveiksmi ar 2:5.

Jau rīt pasaules čempionātu uzsāks arī Latvijas izlase, kas tiksies ar Austriju. Mača sākums plkst. 17:15 pēc Latvijas laika.