Somija aizraujošā un rezultatīvā mačā pārspēj Kanādu (VIDEO)

12/05/2018 23:31

Par hokeja “saldo ēdienu” Pasaules čempionātā parūpējušās Somijas un Kanādas valstsvienības. B apakšgrupas duelī pie pārliecinošas uzvaras ar 5:1 tika Somijas hokejisti.

Uzvarētāju rindās ar teicamu sniegumu atzīmējās uzbrucēji Elī Tolvanens, kurš atzīmējās ar diviem rezultatīvitātes punktiem (1+1), kā arī Miko Rantanens, gūstot divus vārtus.  Interesanti, ka šī Tolvanenam bija pirmā spēle čempionātā kopš pievienošanās valstsvienībai. Tāpat pie 1+1 tika arī Tēvo Tervainens.

Maču veiksmīgāk uzsāka Ziemeļvalsts pārstvāji, izvirzoties vadībā. Dueļa pirmos vārtus guva Miko Rantanens. Visai ātri Kanāda izlīdzināja rezultātu, jo ripu Somijas cietoksnī iemeta Žons-Gabriels Paužo.

Tomēr somi guva divus bezatbildes vārtus. Ripas Kērtisa Makelinija sargātajos vārtos iemeta Janne Pesonens un Miko Rantanens. Otrajā periodā abas komandas ar rezultatīviem metieniem neizcēlās.

Trešajā periodā Somija pielika treknu punktu uzvarai – vispirms Elī Tolvanens panāca 4:1, bet galarezultātu – 5:1, uzstādīja Tēvo Tervainens.

Turnīra tabulā ar šo panākumu Somija apsteigusi Kanādu. Somiem tagad piecos dueļos ir 12 punkti un otrā vieta B apakšgrupā, turpretim hokeja dzimtenes pārstāvjiem 10 punkti un ceturtā pozīcija.