Somija minimāli uzvar Vāciju un atgriežas grupas līderpozīcijā, Slovākija pārspēj Dāniju

29/05/2021 22:47
Somijas un Vācijas hokeja izlases

Somijas hokeja izlase Rīgā notiekošajā pasaules čempionātā (PČ) sestdien ar  rezultātu 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) pārspēja Vācijas valstvienību.

Astoņas sekundes somiem bija vajadzīgas pirmā perioda ievadā, lai realizētu vairākumu, to ar precīzu metienu paveicot antonam Lundelam. Izlīdzinājumu 28.minūtē panāca Korbinians Holcers, bet uzvaras vārtus mača 52.minūtē iemeta Artu Ruotsalainens.

Pēc uzvaras B grupas pirmajā vietā ar 13 punktiem piecās cīņās atgriezusies Somija. 12 punkti ir ASV. Desmit punkti sešās cīņās un trešā vieta ir Kazahstānai, bet tālāk ar deviņiem punktiem piecās spēlēs seko Vācija. No pirmā četrinieka, kas dod iespēju turpināt cīņas ceturtdaļfinālā, ar astoņiem punktiem piecos dueļos izkritusi Latvija, bet tālāk ar sešiem punktiem piecās spēlēs un pieciem punktiem sešās cīņās ir attiecīgi Kanāda un Norvēģija. Turnīra tabulu noslēdz bez punktiem palikusī Itālija.

Vēl vienā sestdienas spēlē A apakšgrupā Slovākija ar 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) pieveica Dāniju. Vārtus uzvarētāju labā trešā perioda vidū guva Peters Celāriks un Adams Jānošīks

Ar 12 punktiem piecos mačos A grupas vadībā ir Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komanda un Slovākija. Deviņi punkti ir Šveicei, bet pirmo četrinieku ar astoņiem punktiem piecos dueļos noslēdz Čehija. Tikpat punktu sešās spēlēs ir Dānijai, Zviedrija piecās cīņās tikusi pie sešiem punktiem, bet Baltkrievija – pie četriem punktiem, kamēr Lielbritānija četrus punktus iekrājusi sešos dueļos.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā – Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā – Zviedrijai un Dānijai. 2021.gada pasaules čempionāts Rīgā notiks līdz 6.jūnijam. Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.