Somijas basketbola izlase Eiropas čempionāta spēlē uzvar Poliju (+VIDEO)

03/09/2017 23:11

Somijas basketbola izlase svētdien savās mājās Helsinkos, kur risinās Eiropas čempionāta A apakšgrupas spēles, otro reizi trīs dienu laikā spēlēja pagarinājumu, pārspējot Poliju un izcīnot otro uzvaru turnīrā.

Somijas izlase čempionātu sāka ar sensacionālu uzvaru, piektdien pagarinājumā pārspējot Franciju, bet svētdien tai bija nepieciešami pat divi piecu minūšu papildlaiki, lai ar 90:87 (18:8, 18:24, 16:20, 14:14, 12:12, 12:9) pārspētu Poliju.

Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 66:66, bet pēc pirmā papildlaika rezultāts bija neizšķirts 78:78. Tomēr pēc somi ieguva nelielu pārsvaru, ko spēja nosargāt.

Uzvarētājiem Lauri Markanens guva 27 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbasm bet Peteri Koponens izcēlās ar 21 punktu.

Tikmēr Polijai pa 18 punktiem sameta Adams Vačinskis un naturalizētais amerikānis Entonijs Sloters.

LETA jau ziņoja, ka citā šīs grupas spēlē tikai 18 gadus vecais Luka Dončičs, kā arī komandas līderis Gorans Dragičs, palīdzēja Slovēnijas basketbola izlasei grūtā cīņā uzvarēt Grieķiju, slovēņiem turpinot turnīrā spēlēt bez zaudējumiem.

Slovēnija guva panākumu ar rezultātu 78:72 (23:13, 12:17, 17:28, 26:14), svinot trešo panākumu tikpat cīņās, kamēr grieķiem šī bija otrā neveiksme trīs mačos.

Uzvarētājiem Dončičs guva 22, bet Dragičs 20 punktus, tostarp mača beigās iemetot sarežģītu un svarīgu divpunktu metienu. Tikmēr Grieķijai ar 18 punktiem izcēlās Kosts Sluks, bet Georgs Printezis guva desmit punktus un izcīnīja tikpat atlēkušās bumbas.

Slovēnija bija labāka spēles pirmajā daļā, pēc ceturtdaļas iegūstot desmit punktu pārsvaru, bet pēc puslaika esot vadībā ar 35:30. Tomēr pēc tam iniciatīva pārgāja Grieķijas izlasei, kura trešās ceturtdaļas sākumā guva deviņus punktus pēc kārtas, pēc tam panākot arī 58:50 savā labā.

Tomēr slovēņi veiksmīgi atspēlējās un četras minūtes pirms beigām Dončičs panāca izlīdzinājumu 66:66, bet mača beigās teicams bija Dragičs, kurš guva četrus punktus pēc kārtas, tostarp 22 sekundes pirms sirēnas iemetot ļoti grūtu metienu. Slovēņi ieguva piecu punktu pārsvaru, ko beigās ar soda metieniem nosargāja.

Viens no šī mača tiesnešiem bija latvietis Mārtiņš Kozlovskis.

Slovēnijas izlase turnīru sāka ar 90:81 uzvarot Poliju, bet sestdien ar 81:78 uzvarēja Somiju, kamēr Grieķija pirmajā spēlē ar 90:61 sagrāva Islandi, bet pēc tam ar 87:95 zaudēja Francijai.

Vēl vienā šīs grupas spēlē Francija ar rezultātu 115:79 (29:25, 20:17, 37:14, 29:23) sagrāva Islandi, tiekot pie otrā panākuma trīs mačos, kamēr islandiešiem šī bja jau trešā neveiksme.

Uzvarētājiem 16 punktus sameta Nando de Kolo, bet pa 14 punktiem pievienoja Kevins Serafins un Edvins Džeksons.

Tikmēr Islandei ar 23 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām izcēlās Jons Arnors Stefansons.

Pēc puslaika Francija bija vadībā ar 49:42, taču trešajā ceturtdaļā uzvarēja ar 37:14, līdz ar to mača izskaņa kļuva par formalitāti.

Turnīru Francija sāka ar negaidītu zaudējumu pagarinājumā mājiniecei Somijai (84:86), bet pēc tam otrajā kārtā sestdien ar 95:87 uzvarēja Grieķiju.

Slovēnijai A apakšgrupā ir trīs uzvaras, divi panākumi ir Francijai un Somijai, bet pa vienam panākumam ir Grieķijai un Polijai, bet Islande pagaidām ir tikai zaudējusi.

Savukārt B apakšgrupā Telavivā, dienas pirmajā spēlē Ukraina ar 88:81 (21:20, 30:18, 16:25, 21:18) uzvarēja Gruziju, bet pēc tam Lietuva ar 78:73 (23:23, 18:9, 16:17, 21:24) uzvarēja Itāliju, pretiniekiem sagādājot pirmo neveiksmi turnīrā, bet pašiem tiekot pie otrās uzvaras.

Savukārt C un D apakšgrupas komandām svētdien būs brīvdiena.

Kā vēstīts, D apakšgrupas pirmajā spēlē Latvija piektdien Stambulā ar 82:92 piekāpās Serbijai, bet sestdien ar 92:64 sagrāva Beļģiju.

D apakšgrupā divas uzvaras divās spēlēs ir Krievijai, bet Serbijai, Latvijai, Beļģijai un Turcijai ir pa vienam panākumam, kamēr Lielbritānija pirmajās divās cīņās cieta zaudējumus.

Tikmēr C apakšgrupā, kur mači tiek aizvadīti Rumānijas pilsētā Klužā-Napokā, Spānijai un Horvātijai ir pa divām uzvarām divās spēlēs, pa vienam panākumam ir Melnkalnei un Čehijai, kamēr Rumānija un Ungārija piekāpušās abos aizvadītajos mačos.

Pēc apļa cīņām katras apakšgrupas četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēlēs, kuras sākot no 9.septembra norisināsies Stambulā. Astotdaļfinālā savā starpā tiksies A un B apakšgrupu komandas, kā arī C un D apakšgrupu labākās vienības.

Šī ir otrā reize, kad Eiropas čempionāta finālturnīrā vīriem priekšsacīkšu spēles tiek aizvadītas četrās dažādās valstīs. Pirms četriem gadiem turnīru uzņēma Rīga, Berlīne, Zagreba, kā arī Francijas pilsētas Monpeljē un Lille, kur tieši notika izšķirošie turnīra mači.

Zīmīgi, ka Izraēlā un Rumānijā Eiropas čempionāta finālturnīra spēles tiek aizvadītas pirmo reizi šī turnīra vēsturē, kamēr Somijā medaļas tika dalītas tālajā 1967.gadā, bet Turcijā Vecā kontinenta labākās vienības spēkiem mērojās arī 1959. un 2001.gadā.

Pirms diviem gadiem par Eiropas čempioniem basketbolā kļuva Spānijas izlases spēlētāji, Vecā kontinenta meistarsacīkstēs triumfējot trešo reizi pēdējos četros turnīros. Tikmēr finālā iepriekšējās divas reizes ir spēlējusi Lietuva, kura 2013.gadā izšķirošajā mačā atzina Francijas izlases pārākumu.

Latvijas izlase Eiropas meistarsacīkšu finālturnīrā piedalās 11.reizi pēc neatkarības atgūšanas. Pērn Latvijas izlase Eiropas meistarsacīkstes noslēdza astotajā vietā, ceturtdaļfinālu sasniedzot pirmoreiz kopš 2001.gada, kad sacensības notika tieši Stambulā.

Pēc 2001.gada Latvija piecos Eiropas čempionātos nespēja izkļūt no apakšgrupas, bet šī melnā sērija tika pārtraukta 2013.gadā Slovēnijā, kad Latvija palika vien uzvaras attālumā no ceturtdaļfināla sasniegšanas. Savukārt 2015.gada Eiropas čempionātā, kas daļēji notika arī Latvijā, labāko astotniekā izdevās iekļūt, taču tur sekoja trīs zaudējumi, komandai paliekot astotajā pozīcijā.

Eiropas čempionāts notiks no 31.augusta līdz 17.septembrim.