Somijas izlases galvenais treneris: Kanāda ir laba komanda un mums jāparāda labākais sniegums

05/06/2021 23:15

Somijas hokeja izlases galvenais treneris Juka Jalonens pirms pasaules čempionāta fināla pret Kanādas valstsvienību ieskicējis gaidāmo cīņu. Abas komandas finālspēlē tikās arī iepriekšējā 2019. gada turnīrā.

“Nedomāju, ka šī Kanādas izlase daudz atšķiras no tās, pret kuru spēlējām pirms diviem gadiem finālā,” atzina Jalonens. “Kanāda vienmēr ir spēcīga komanda ar NHL spēlētājiem. Mums jāparāda savs labākais sniegums. Mums ļoti svarīgs ir vārtsargs [Jusi] Olkinuora, kurš ir ļoti labs un visu turnīru spēlē droši.”

“Šobrīd nedomājam par to, ka varam izcīnīt divas zelta medaļas pēc kārtas. Ejam gadu no gada. Protams, ka ir lieliski, ka atkal esam finālā, bet tagad mums ir pavisam cita komanda. 14 jaunpienācāji un viņiem šī būs pirmā medaļa. Mēs atkal esam labāko divu komandu starpā un tas ir lieliski Somijas hokejam, jo mūsu valstī ir daudz lielisku hokejistu,” pēc pusfināla spēles pret Vāciju izteicās Jalonens.

Jau vēstīts, pusfināla mačā Somijas izlase ar 2:1 uzvarēja Vācijas valstsvienību, iekļūstot turnīra finālā, kur būs jātiekas ar Kanādas vienību, kuru iepriekšējā pasaules čempionātā 2019. gadā finālā izdevās pieveikt ar 3:1. Pirmajā pusfinālā Kanādas izlase ar 4:2 apspēlēja ASV valstsvienību. Kanāda visbiežāk ir kļuvusi par čempioni (26 reizes), pēdējoreiz to sasniedzot 2016.gadā.

Tā kā 2020.gadā Šveicē paredzētais čempionāts Covid-19 pandēmijas dēļ nenotika, pašreizējie pasaules čempioni joprojām ir somi, kuri triumfēja 2019.gadā Slovākijā. Arī grupu turnīru čempioni aizvadīja pārliecinoši, ar 17 punktiem B grupā ieņemot otro vietu. Grupu turnīrā savstarpējā spēlē ar 2:1 uzvarēja Somija. Zīmīgi, ka visas četras pusfinālistes pamatturnīrā spēlēja B apakšgrupā. Fināla spēle paredzēta svētdien plkst. 20:15.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Stēlnieks un Gregs Popovičs
16/09/2021 20:42

Strēlnieks skaidro, kādēļ 2018. gadā atteicās no “Spurs” piedāvājuma

Lietuvas basketbola granda Kauņas “Žalgiris” basketbolists Jānis Strēlnieks atklājis iemeslus, kādēļ 2018. gada izskaņā, kad viņš pārstāvēja Pirejas “Olympiacos” vienību, atteicās no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Sanantonio “Spurs” piedāvājuma….