Somijas izlases vārtsargs Olkinoura nosaukts par PČ MVP

29/05/2022 23:52
Jussi Olkinoura

Somijas vīriešu hokeja izlases vārtsargs Jussi Olkinoura atzīts par 2022.gada pasaules čempionāta vērtīgāko spēlētāju.

Jau ziņots, ka Somijas valstsvienība svētdien Tamperē triumfēja 2022.gada pasaules meistarsacīkstēs, pasaules čempiones titulu izcīnot ceturto reizi vēsturē. Trešo turnīru pēc kārtas finālā tiekoties ar Kanādu, Somijas izlase ziemeļamerikāņus uzvarēja papildlaikā ar rezultātu 4:3 (0:0, 0:1, 3:2, 1:0). Uzvaras vārtus papildlaika septītajā minūtē guva Sakari Manninens.

Četrās no astoņām čempionāta spēlēm, kurās Olkinoura devās uz ledus, viņš bija nepārspēts. Vidēji mačā viņš ielaida 1,11 ripas un atvairīja 94,83% metienu. Mediji simboliskajā pieciniekā iebalsoja vārtsargu Olkinouru, aizsargus Setu Džounsu (ASV) un Miko Lehtonenu (Somija), kā arī uzbrucējus Pjēru Liku Dibuā (Kanāda), Romanu Červenku (Čehija) un Manninenu.

Somijas hokejisti līdz ar to atguva pasaules čempionu titulu no kanādiešiem, kuri meistarsacīkstēs uzvarēja pērn Rīgā. Somija par pasaules čempioni kronēta arī 1995., 2011. un 2019.gadā. Olkinoura, Marko Antila un Ate Ohtomā ir trīs hokejisti, kuri bija izlases sastāvā šajā čempionātā, Pekinas olimpiskajās spēlēs, kur tā izcīnīja zeltu, kā arī meistarsacīkstēs 2019. un 2021.gadā.

Savukārt Valteri Filpula pievienojies tā dēvētajam “Triple Gold” klubam, kurā ir hokejisti, kas karjeras laikā kļuvuši par Stenlija kausa čempioniem, olimpiskajiem čempioniem un pasaules čempioniem. Viņš ir pirmais soms, kurš iekļuvis šajā kompānijā. Nākamgad pasaules meistarsacīkstes notiks Rīgā un Tamperē, Latvijas apakšgrupai uzņemot vienu grupu un divas ceturtdaļfināla spēles.