Somijas “KalPa” vēsturiski triumfē fantastiskā Špenglera kausa finālā (VIDEO)

31/12/2018 15:55

Šveices pilsētā Davosā notikušajā tradicionālajā vecākajā Eiropas hokeja klubu turnīrā Špenglera kausā negaidīti triumfējusi Somijas čempionāta vienība Kuopio “KalPa”, kas astoņas sērijas garā bullīšu sērijā ar 2:1 apspēlēja Kanādas izlasi.

Mačs jau no pirmajām sekundēm aizritēja piesardzīgā, taču vienlaikus arī ātrā gultnē, abām vienībām izveidojot vairākus labus vārtu gūšanas momentus. Spēlei progresējot tālāk Eiropā spēlējošo kanādiešu izlase ieguva arvien lielāku pārsvaru, taču lielisks “KalPa” vārtos bija slovāks Deniss Godla.

Rezultāts 0:0 noturējās līdz pat mača 46. minūtei, kad Kanādas izlases labā rēķinu atklāja Daniels Vinniks – 1:0. Tiesa ziemeļamerikāņu handikaps noturējās vien piecas minūtes, Somijas kluba uzbrucējam Ētu Luostarinenam, no pašas vārtu priekšas spēles rezultātu izlīdzinot (1:1).

Vienības centās izraut uzvaru līdz pamatlaika beigām, taču tas neizdevās, sekojot piecu minūšu pagarinājumam. Tajā ātrā un aizraujošā trīs pret trīs duelī pārāki atkal bija vārtsargi, turnīra liktenim tiekot izšķirtam pēcspēles metienos.

Pirmajās trīs sērijās abas vienības precīzi meta pa divām reizēm. Turpinājumā viss izšķīrās bullīšu astotajā sērijā, kad “KalPa” labā precīzs bija Jāko Rissanens, kamēr sekojošo kanādiešu kapteiņa Endrū Ebeta raidījumu atvairīja Godla.

“KalPa” tādējādi savā pirmajā dalībā Špenglera kausa izcīņā kļuva par pirmo Somijas komandu, kas šajā vēsturiskajā turnīrā ir triumfējusi.

Līdz šim aizvadītajos 92 Špenglera kausa turnīros pa 15 reizēm triumfējusi mājiniece “Davos” un Kanādas izlase, kas to izdarīja pēdējos trīs gados pēc kārtas.

Rīgas “Dinamo” 2011. gada turnīrā aizkļuva līdz pat finālam, kurā ar 2:3 atzina “Davos” pārākumu.