Somijas U20 hokejisti triumfē pasaules čempionātā (VIDEO)

06/01/2019 09:38

Somijas jaunatnes hokeja izlase sestdien Kanādas pilsētā Vankūverā triumfēja pasaules U20 čempionātā, finālmačā ar rezultātu 3:2 uzveicot ASV vienaudžus.

Mačs risinājās Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Vankūveras “Canucks” mājas arēnā, tam noslēdzoties pamatlaikā. Pirmajā trešdaļā neviena no komandām vārtus neguva, bet otrajā rēķinu atklāja somi, kad ar precīzu metienu izcēlās Jesse Īlonens.

Noslēdzošais periods bija krietni dramatiskāks. Rezultātu dubultoja Oto Latvala, bet ASV spēja rezultātu izlīdzināt, jo ar precīziem metieniem izcēlās Aleksandrs Čmelevskis un Džošs Noriss. Tomēr mača izskaņā nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām somiem uzvaru izrāva Kāpo Kako.

Somijas U20 hokejisti pasaules čempionu trofeju virs savām galvām cēla trešo reizi pēdējo sešu gadu laikā. Pēdējo reizi somi uzvarēja 2016. un 2014. gadā, bet kopumā šajā turnīrā triumfējuši piecas reizes.

Zelta medaļām bagātākā U20 izlase ir Kanāda, kas izcīnījusi 17 uzvaras. Tikmēr ASV par pasaules čempioni kļuvusi četras reizes. Pēdējo reizi amerikāņiem tas izdevās 2017. gadā.

Jau ziņots, ka trešo vietu turnīrā ieguva Krievija, kas bronzas mačā ar 5:2 pārspēja Šveici. Krieviem ar trīs vārtiem izcēlās Kirils Slepetss, bet katrs pa vienam precīzam metienam pievienoja Ņikita Šaškovs un Klims Kostins. Šveices izlases rindās savukārt vārtus guva Valentēns Nussbaumers un Janiks Brušveilers.

Krievi, ieskaitot PSRS izlases panākumus, U20 pasaules čempionātā triumfējuši 13 reizes, bet bronzas medaļas izcīnītas 11 gadījumos. Tikmēr Šveice tikai vienreiz šī turnīra vēsturē kāpusi uz goda pjedestāla, tiekot pie vienas bronzas medaļas 1998. gadā.