Mesi debitē PSG rindās; Sons atkārto Laizāna 2003. gada golu

29/08/2021 23:47
Lionels Mesi

“Ligue 1”

Ilgi gaidīto beidzot piedzīvoja Francijas futbola granda Parīzes “Saint-Germain” (PSG) fani, jo šovakar valsts čempionāta spēlē debiju PSG rindās aizvadīja viens no visu laiku izcilākajiem futbolistiem Lionels Mesi, kurš nesen kā šokēja futbola pasauli un no “Barcelona” pārcēlās uz franču klubu.

PSG ar rezultātu 2:0 uzveica “Stade de Reims”, abus vārtus gūstot Kilianam Mbapē. Spēles 66. minūtē laukumu atstāja cita PSG zvaigzne Neimars, bet viņa vietā stājās Mesi. Ovācijas gan nebija lielas, jo mačs notika Reimsā, taču sagaidāms, ka milzīgu atbalstu no faniem argentīnietis saņems nākamajā parīziešu mājas spēlē. Pret “Stade de Reims” Mesi izpildīja 20 piespēles, no kurām 19 bija precīzas, kā arī veica divus izklupienus, cīnoties aizsardzībā.

Citos mačos tika fiksēti divi neizšķirti 2:2. Tas notika spēlēs starp “Metz” un “Clermont Foot 63”, kā arī starp “Lens” un “Lorient”. Savukārt uzvaras guva “Monaco” (2:1 pret “Troyes”), “Strasbourg” (3:1 pret “State Brestois”) un “Lille” (2:1 pret “Montpellier”).

Anglijas premjerlīga

Trīs uzvaras tikpat Anglijas premjerlīgas cīņās izcīnījusi Totenhemas “Hotspur”, kas šodien ar rezultātu 1:0 apspēlēja “Watford” un izvirzījās turnīra vadībā.

Vienīgos vārtus spēles 42. minūtē guva “Hotspur” līderis Hjunmins Sons, kura gols bija ļoti līdzīgs tam, kuru 2003. gadā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošajā spēlē pret Turciju guva Juris Laizāns. Toreiz Latvija nodrošināja sev vēsturiski pirmo Eiropas čempionāta finālturnīru.

Citā šīsdienas spēlē Līdsas “United” cīnījās 1:1 ar “Burnley”. Savukārt Vulverhemptonas “Wanderers” savā laukumā ar 0:1 atzina Mančestras “United” pārākumu. Titulētajam angļu klubam vienīgos vārtus 80. minūtē guva Meisons Grīnvuds.

“La Liga”

Tikmēr Spānijas čempionātā “Barcelona” ar 2:1 uzveica “Getafe” komandu. Barselonas rindās ar vārtu guvumiem attiecīgi otrajā un 30. minūtē atzīmējās Serhi Roberto un Memfiss Depajs, bet “Getafe” sastāvā vienīgo reizi precīzs 18. minūtē bija Sandro Ramiress. Citos mačos “Osasuna” ar 3:2 apspēlēja “Cadiz”, bet “Rayo Vallecano” ar 4:0 sagrāva “Granada”.

A sērija

Itālijas spēcīgākajā futbola čempionātā “Napoli” šodien ar 2:1 uzvarēja “Genoa”, vārtus gūstot Fabianam Ruisam un Andrea Petangam, kamēr “Genova” rindās ar golu atzīmējās Andrea Kambiaso. Savukārt “Sassuolo” un “Sampdoria” mačā vārtu guvumus līdzjutējiem nebija lemts ieraudzīt.

Pirmos vārtus “Milan” rindās guva Olivjē Žirū, kurš kaldināja milāniešu uzvaru ar 4:1 pret “Cagliari”. Žirū atzīmējās ar diviem goliem, bet pa vienam pievienoja Rafaels Leao un Sandro Tonali. Pārliecinošu uzvaru guva arī “Roma”, kas ar 4:0 pārspēja “Salernitana”. Romiešiem divus vārtus Lorenzo Pelegrini, bet katrs vienreiz izcēlās Tamijs Abrahams un Džordans Veretūts.

Vācijas bundeslīga

Vācijas augstākajā līgā uzvaru izcīnīja Berlīnes “Union”, kas ar 2:1 apspēlēja Menhengladbahas “Borussia”. Berlīnes kluba pirmo sezonas uzvaru kaldināja Niko Gīselamans un Taivo Avoniji, kamēr “Borussia” sastāvā vienīgo reizi precīzs bija Jonass Hofmans. Otrā šīsdienas mačā “Wolfsburg” ar 1:0 uzvarēja “Leipzig”, uzvaru atnesot Žeromam Rousilonam.