Sopova Eiropas U20 čempionātā iegūst bronzas medaļu trīssoļlēkšanā

16/07/2021 18:49

Latvijas vieglatlēte Darja Sopova piektdien Tallinā Eiropas U20 čempionātā izcīnīja bronzas medaļu trīssoļlēkšanas sacensībās. Sopova ar 13,62 metru tālu lēcienu par trīs centimetriem laboja arī sev piederošo Latvijas U20 rekordu.

Pirmais mēģinājums Sopovai bija neveiksmīgs, bet otrajā viņa lēca 13,47 metru tālumā, kamēr trešais atkal bija neieskaitīts. Pēc trim lēcienu sērijām Latvijas sportiste bija ceturtā un varēja izpildīt vēl trīs lēcienus. Ceturtajā piegājienā Sopova sasniedza 13,44 metru atzīmi, bet nākamajā lēca 13,62 metru tālumā un pacēlās uz trešo pozīciju. Pēdējo lēcienu Sopova izpildīja jau medaļnieces statusā, taču palika bez ieskaitīta rezultāta un savu pozīciju neuzlaboja.

“Kur nu vēl labākas sacensības. Vakar pietika ar vienu vieglu lēcienu, tāpēc zināju, ka šodien varu lēkt vēl tālāk. Ar katru lēcienu centos uzlabot savu rezultātu, taču pēc rekordlēciena bija grūti koncentrēties,” meistarsacīkšu rīkotāji citē Sopovas teikto. Sportiste pauda, ka lepojas ar sevi un ir gandarīta par aizvadītajām sacensībām. “Mums Tallinā nesen bija treniņnometne, tāpēc zināju, kā ir lēkt šajā stadionā. Tas sacensības padarīja vēl interesantākas,” teica Sopova.

Par Eiropas čempioni tika kronēta zviedriete Maja Oskaga, kura savā labākajā lēcienā sasniedza 14,05 metrus – sezonas labāko U-20 rezultātu Eiropā. Otrā ar jaunu personīgo rekordu, 13,65 metriem, bija zem neitrāla karoga startējošā krievu sportiste Valērija Volovlikova. Par trīs centimetriem tuvāks rezultāts nekā Sopovai bija ceturto vietu ieņēmušajai Lielbritānijas sportistei Temitopei Odžorai. Ceturtdien kvalifikācijā Sopova jau pirmajā mēģinājumā izpildīja finālsacensību kvalifikācijas normu (13,25 m), aizlecot 13,30 metru tālumā un sacensības neturpinot. Tas viņu ierindoja ceturtajā vietā 26 sportistu vidū.  Latvijas izlasē iekļauti 23 sportisti.

Komandas sastāvā ir arī Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs, treneri Juris Petrovičs, Dmitrijs Hadakovs, Ainis Raubišķis, Vjačeslavs Goļinskis, Raitis Ravinskis, Edvīns Krūms, Viktors Lācis un fizioterapeits Hardijs Romanovskis. Sacensības norisināsies līdz svētdienai.

Jau ziņots, ka iepriekšējā nedēļā turpat Tallinā notika arī Eiropas U-23 čempionāts, kurā Rūta Kate Lasmane trīssoļlēkšanas sacensībās izcīnīja bronzas medaļu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Andrejs Makarovs
18/09/2021 17:15

Kādreizējais “Dinamo” vārtsargs Makarovs joprojām skatās komandas spēlēs un sarakstās ar Meiju 

28 gadus vecais Andrejs Makarovs savulaik tika uzskatīts par vienu no Krievijas talantīgākajiem vārtsargiem. Tomēr viņa karjera Nacionālajā hokeja līgā (NHL) sanāca visai īsa, arī posms Kontinentālajā hokeja līgā (KHL)…