Sorokins: “Dinamo” nav labdarības organizācija un spēles nepieciešams uzvarēt

Oļegs Sorokins un Ģirts Ankipāns, sportazinas.com
Oļegs Sorokins un Ģirts Ankipāns | Foto: Sintija Zandersone/LETA

“Optibet” hokeja līgas (OHL) komandas “Rīga” un Latvijas U18 hokeja izlases galvenais treneris sarunā ar žurnālu “Sporta Avīze” pastāstījis par saviem mērķiem galvenā trenera amatā un vērtējis Rīgas “Dinamo” nozīmi hokejā.

Sorokins komentēja pagājušā gada U18 izlases panākumu, iekļūšanu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā: “Pirmām kārtām tas palielināja ambīcijas, kuras mums būtu bijušas šogad. Sapratām, ka varam spēlēt ar jebkuru komandu un pie apstākļu sakritības spējam uzvarēt arī lielās izlases. Arī šogad man kā trenerim pirmais mēķis būtu bijis ceturtdaļfināls, tomēr, šajā vecumā tikpat labi var gadīties, ka jāspēlē, kā saka, par citiem mērķiem.”

Latvijas U18 izlase pagājušajā pasaules čempionātā elites divīzijā Zviedrijā pirmo reizi vēsturē sasniedza ceturtdaļfinālu, kur sīvā cīņā ar 1:3 piekāpās spēcīgajai Kanādas valstsvienībai. 

Sorokins atzina, ka “Dinamo” ir ļoti svarīgs projekts Latvijas hokejam: “Tas ir ļoti svarīgs, īpaši vidējā līmeņa spēlētājiem, kuriem “Dinamo” ir placdarms, lai spēlētu augstākā līmeņa hokeju. Gribētos, lai vairāk atrodam zvaigznītes un tās audzinām, tomēr nedrīkst aizmirst, ka “Dinamo” nav labdarības organizācija un spēles nepieciešams uzvarēt. Ļoti labi, ka šogad sezonas beigās daudziem jaunajiem bija iespēja iesaistīties un saprast, ko nozīmē pieaugušo hokejs. Ceru, ka nākotnē tas tos labu pienesumu izlasei.”

“Mums pietrūkst fārmkluba. Trenerim ir grūti uzreiz iesaistīt puišus no jaunatnes komandas – izkritis viens posms. Gribētos, lai būtu labs, augsts fārmkluba līmenis – Krievijas komandām tāds ir. Šis jautājums “Dinamo” notiekti jāatrisina, jāmeklē kādi ceļi. Protams, ja piesaisitītu visus mūsu puišus, kuri spēlē citur Eiropā, varētu iztikt bez leģionāriem, bet šobrīd nav tā, ka kāds mūsējais tiktu izsviests no sastāva. Acīmredzot šāds leģionāru daudzums ir nepieciešams,” “Dinamo” sastāvu vērtē treneris.

“Dinamo” Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) aizvadīja vienu no neveiksmīgākajām sezonām. 62 mačos tika izcīnītas 17 uzvaras, komandai ieņemot 11. vietu Rietumu konferencē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par