Sorokins: Es to jutu jau regulārās sezonas laikā

Jau vēstījām, ka otrdien, 6.martā, “Optibet” hokeja virslīgas čempionāta pusfinālsērijas sestajā mačā Jelgavā HK “Zemgale” ar 5:2 pārspēja pērnās sezonas vicečempionus HK “Mogo” un pirmo reizi iekļuva Latvijas čempionāta finālā. Pusfinālā Jelgavas hokejisti bija pārāki ar 4-2.

Sportazinas.com sazinājās ar “Mogo” galveno treneri Oļegu Sorokinu, kurš sniedza savu komentāru.

“Zemgale” bija pelnījusi uzvarēt. Katrā spēlē viņi darīja vairāk un gribēja vairāk. Tiešām, cienu pretinieku, tā bija ļoti saliedēta un laba komanda, kas šoreiz par mums bija pārāka,” iesāka treneris.

Vai ”Zemgale” kaut kādā veidā pārsteidza tieši taktiskajā ziņā?

Taktiskajā ziņā nepārsteidza, tikai pašatdeves ziņā, bet tā viņiem vienmēr ir bijusi augstā līmenī. Tā vēlēšanās uzvarēt, kas staroja no viņiem, bija fantastiska. Viņiem ļoti gribējās uzvarēt.

Ģēbtuvē jutāt, ka komanda nebūtu pietiekami motivēta? Vai kaut kur iezagās regulārās sezonas uzvarētāju sindroms?

Es to jutu jau regulārās sezonas laikā. Ir tāds sindroms mums. Ja sezonā mums gāja gana labi un bija daudz uzvaru, tajā pašā laikā spēle mums nebija tik laba tāpat. Uzvaras, varētu teikt, mūs nedaudz iemidzināja, ielika tādā pašapmierinātības stāvoklī.

Vai “play-off” laikā pamainījās režīms? Saprotams, ka izslēgšanas turnīrs sākās vien pāris dienas pēc regulārās sezonas beigām, taču Jūs jau savlaicīgi nodrošinājāt pirmo vietu.

Protams, treniņos kaut ko mēģinājām, piestrādājām, bet šajā sērijā tomēr visu izšķīra koncentrēšanas, spēles plāna izpilde, pārējais viss jau bija labi zināms, nekas tā globāli jau nemainījās, varbūt tikai kādos sīkumos. Savukārt pretinieki perfekti izpildīja trenera spēles plānu un zīmējumu, bet pats galvenais bija tā milzīgā vēlme uzvarēt. Atgriežoties pie mums, daudz laika sagatavoties nebija, pa vidu bija vēl Baltijas kauss, bet nedomāju, ka tas ko ievērojami izšķīra. Protams, gribējās piestrādāt vairāk pie kādām lietām, bet beigu galā mūs iegāza motivācija un noskaņošanās spēlei.

Ir marta sākums, bet sezona galā. Sanāk, ka par martu algas nesaņemsiet?

Nezinu par atalgojumu sistēmu spēlētājiem, šajā jautājumā es nelienu, bet man, kā trenerim, par martu noteikti nesanāks.

Vai HK “Mogo” pastāvēšana arī nākošsezon ir apdraudēta?

Domāju, ka pati pastāvēšana no rezultātiem nav tik tieši apdraudēta, nezinu, iespējams ir kādi citi iemesli, par ko es nezinu. Būtībā klubs ir uzsācis aktīvu attīstību, sākot ar bērnu grupām, kas trenējās. Katru gadu kāda vecuma grupa nāk klāt. Pati “Mogo” hokeja skola turpinās attīsīties, audzināt jauno paaudzi, par to nav jautājumu. Runājot par Virslīgas klubu, tas ir jāizlemj vadībai. Es tā īpaši neko neesmu dzirdējis un arī man neviens personīgi nav apgalvojis, ka kaut kas tagad tā pēkšņi varētu beigties. Sezona ir beigusies vien vakar, tāpēc domāju, ka tuvākā mēnešā laikā noteikti netiks pieņemti nekādi šādi lēmumi. Cits jautājums, vai ar mani turpināsies sadarbība un kādā veidolā klubs izskatīsies nākamajā sezonā.

Cik saprotu, tad Jūs no savas puses būtu gatavs turpināt vadīt “Mogo” Virslīgā arī nākamajā sezonā?

No savas puses, ja es turpinātu darbu, daudz ko lūgtu pamainīt. Ja man būtu jāpaliek kā galvenajam trenerim, es daudz ko izmainītu ikdienas darbā.

Runa ir par treniņprocesu un komplektāciju?

Īstenībā, šīs abas lietas ir viena no otras atkarīgas. Gribētos treniņprocesu pavisam citādāku, arī par komplektāciju… Spēlētājiem ir jāgrib spēlēt hokejs. Komandā ir daudz neprofesionāļu, kuri strādā un mācās un nāk vienkārši uzspēlēt, bet man ar savu darbu gribētos dot lielāku artavu tajā visā, vairāk ko mācīt spēlētājiem un viņus attīstīt.

Ir bijuši arī daudz prieka brīži klubam – izcīnīts Latvijas kauss, arī regulārajā sezonā pierādījām, ka esam labākie, bet izslēgšanas spēles parādīja, ka tomēr nebijām gatavi iet līdz galam pretī lielajam mērķim. Protams, nevainoju tajā tikai spēlētājus. Kā treneris uzņemos pilnu atbildību par rezultātu, noteikti varēja ko pamainīt vai darīt citādāk. Kaut kur būšu arī kļūdījies. Uzskatu, ka atbildīgi par rezultātu esam visi kopā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par