Sorokins: Mums arī iepriekšējos gados ir bijuši vairāki spēlētāji AHL, kas nav tikuši izlasē

08/05/2023 15:29
Nokopēts
Oļegs Sorokins

Bijuši Latvijas hokeja izlases spēlētāji Oļegs Sorokins un Krišjānis Rēdlihs portāla “Delfi” raidījumā “Aizmugure” pauda savu viedokli par vairākiem Ziemeļamerikā spēlējošajiem latviešu hokejistiem, kā arī vērtēja biļešu cenas uz gaidāmo pasaules čempionātu.

Sorokins, kurš šobrīd strādā gan Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valdē, gan kā U18 izlases un HS “Rīga” treneris, vērtēja Rūdolfu Balceru un Teodoru Bļugeru. “Domāju, ka Balceram līdz ar to mētāšanos pa klubiem vairāk gribas spēlēt izlasē un sevi apliecināt. Iespējams, viņš sevi arī grib atrādīt Eiropas tirgum, jo nezinu, kā viņam tur sanāks ar nākamo gadu. Viņš ir tāds spēlētājs, kuram NHL varētu būt otrās vai trešās maiņas uzbrucējs, taču ar viņa rezultativitāti ir pietrūcis. Tāpēc Rūdolfs ir uz sliekšņa starp AHL un NHL, bet viņa līmenis ir augstāks par NHL ceturto maiņu,” par Balceru izteicās Sorokins.

“Pirmkārt, ir jāzina, kas ar [Teodoru] Bļugeru vispār ir sarunāts – šis ir jautājums izlases ģenerālmenedžerim. Pat labāk būtu viņa tēvam piezvanīt, taču es domāju, ka viņam vieta izlasē netiks atstāta,” situāciju ar Bļugeru prognozē Sorokins. Viņš tāpat pauda, ka Eduardam Tralmakam, kurš ikdienā spēlē AHL, viņš neredz vietu sastāvā. “No trenera viedokļa skatoties – Tralmaks nav [Zemgus] Girgensons, viņam ir jāatbrauc uz spēlēm un sevi jāapliecina. Tas, ka viņš ir AHL – mums arī iepriekšējos gados ir bijuši vairāki spēlētāji AHL, kas īsti nav tikuši izlasē. Domāju, ka viņš noteikti nebūs,”

Tikmēr Rēdlihs, kurš aizvadītajā sezonā pārstāvēja “Optibet” hokeja līgas (OHL) komandu “Mogo/LSPA”, paralēli arī strādājot kā trenerim, norādīja, ka Girgensona atteikums izlasei nenāks par ļaunu. “Neuztveru to pozitīvi, bet saskatu to kā iespēju citiem, piemēram, Danam [Ločmelim]. Ko tur pārdzīvot, iespējas jāizmanto!” sacīja Rēdlihs. Viņš arī atzina, ka Elvja Merzļikina nepievienošanās valstsvienībai palīdzēs viņa turpmākajā karjerā. “Mums kā Latvijas izlases līdzjutējiem viņam ir jādod iespēja tikt skaidrībā ar sevi, mierīgi iepauzēt. Citiem varbūt spēlēšana izlasē ir kā restarts, bet Elvim vajag cita veida restartu. Šajā gadījumā Latvijas izlase iegūs, nepaņemot viņu sastāvā.”

“Viena lieta ir tā biļešu cena, bet cik man ir nācies būt valdes sēdēs – situācija ir tāda, ka īsti zemākas cenas vairs nevarēja būt. Var vainot organizāciju, LHF, bet ir skaidrs, ka ir jāapvienojas visiem. Ja jau no sākuma visi būtu bijuši kopā, ja valsts pateiktu, ka strādājam visi kopā, tad arī tās biļešu cenas būtu zemākas. Ja jums liekas, ka “Arēnā Rīga” var sanākt 10 tūkstošu cilvēku, tad uz čempionātu būs pieejamas tikai 7,5 tūkstošu vietas – sākotnēji vispār tika paredzētas 6,7 tūkstoši. Tāda tā situācija ir, bet ceru, ka cilvēki biļetes nopirks un izlase parādīs, ka tās biļetes ir vērts pirkt,” teica Sorokins.

TOP notikumi
1
X
2
6.48
4.56
1.55
1.66
4.66
4.97
4.5
3.9
1.72
3.64
3.85
2.06
1.26
5.75
11.5
1.26
6.25
9.75
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām