Sorokins: Nevienā no spēlēm neguvām vārtus tajos brīžos, kad tas patiešām bija vajadzīgs

02/05/2021 14:08
Latvijas U18 hokeja izlase

Rezultāts pēdējā pasaules junioru čempionāta spēlē elites divīzijā pret Zviedrijas izlasi neparādīja to, cik Latvijas U-18 hokeja valstsvienība smagi strādājusi iepriekš, pēc zaudējuma pret zviedriem teica galvenais treneris Oļegs Sorokins.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase A apakšgrupas ceturtajā jeb pēdējā spēlē ar 0:7 (0:1, 0:1, 0:5) piekāpās vienaudžiem no Zviedrijas. Linards Lipskis šajā spēlē Latvijas izlases vārtos atvairīja 28 no 35 metieniem. Iepriekšējā grupu turnīra spēlē Latvijas izlase ar 2:6 piekāpās Baltkrievijai un zaudēja cerības iekļūt ceturtdaļfinālā. Vēl pirms tam ar 2:4 zaudēts Šveicei un Kanādai. Zviedri čempionāta ievadā ar 5:1 uzvarēja Baltkrieviju, Kanādai zaudēts ar 1:12, bet Šveice pārspēta ar 3:1.

“Mēs sākām diezgan labi, un rezultāts neparādīja, cik smagi strādājām un cik daudz iespējas radījām. Nav brīnums, ka Zviedrijas izlasē vārtsargs tika nosaukts par spēles labāko spēlētāju. Viņš noturēja rezultātu tālāk no tā, uz kādu mēs cerējām,” pēc zaudējuma pēdējā pasaules čempionāta spēlē preses konferencē teica Sorokins.

Latvijas izlase pasaules čempionātā četrās apakšgrupas turnīra spēlēs guva vien sešus vārtus, bet ielaida 21. Šie statistikas rādītāji nepamanīti nepalika arī Sorokinam. “Lielākā problēma bija vārtu gūšana. Nevienā no spēlēm neguvām vārtus tajos brīžos, kad tas patiešām bija vajadzīgs, lai izlīdzinātu vai pietuvinātos rezultātā,” piebilda speciālists. “Mums bija iespējas visās spēlēs un varējām uzvarēt. Šajā turnīrā tas neizdevās. Visi puiši cīnījās un mums mazliet pietrūka augstākās kvalitātes visās četrās maiņās, tādēļ turnīrā vairāk izmantojām pirmās divas maiņas,” par izvēlēto taktiku čempionātā teica Sorokins. “Varbūt šie puiši bija nedaudz vairāk saguruši tajos mirkļos, kad mums bija nepieciešams gūt vārtus.”

Lai arī zviedri izcīnīja pārliecinošu uzvaru, valstsvienības treneris Anderss Eriksens neslēpa, ka spēle pret Latviju bijusi sarežģīta. “Tā bija grūta spēle, tā bija viņu pēdējā šajā turnīrā un viņi dosies mājās. Mēs sākām lēni un pēc skaitliskā vairākuma pirmajā periodā nespēlējām labi, pretinieks bija labāks,” Sorokina vadīto komandu slavēja Eriksens. “Taču, spēlei progresējot, otrajā periodā mēs sākām gūt vairāk vārtus un spēles turpinājumā mēs bijām labākā komanda.”

A apakšgrupā ar 12 uzvarēja Kanāda, Zviedrijai deviņi punkti, par trim mazāk baltkrieviem, Šveices rēķinā trīs punkti, bet Latvija palika bešā. Pasaules čempionāts elites divīzijā ASV pilsētā Frisko norisināsies no 26.aprīļa līdz 6.maijam. Ceturtdaļfināla spēles paredzētas 3.maijā, bet pusfināli divas dienas vēlāk. Spēle par trešo vietu un zelta mačs paredzēts 6.maijā. Čempionāts elites divīzijā noris ar desmit komandu līdzdalību, kas sadalītas divās apakšgrupās. Pēc pamatturnīra noslēguma ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas. Ceturtdaļfinālā savā starpā tiksies A grupas uzvarētāja un B grupas ceturtās vietas ieguvēja, B apakšgrupas līdervienība spēkosies ar vājāko A grupas komandu, bet otrās vietas ieguvēja tiksies ar otras grupas trešajā pozīcijā esošo izlasi.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šoreiz turnīra vājākajai komandai nebūs jāpamet elites divīzija.

Pērn Covid-19 izplatības dēļ pasaules čempionāts U18 vecuma grupā elites divīzijā nenotika.

Latvijas U18 izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā elites divīzijā:

vārtsargi – Kārlis Mežsargs, Linards Lipskis (abi – Hokeja skola “Rīga”), Marks Slavinskis (Daugavpils “Dinaburga”);

aizsargi – Bogdans Hodass (“Sport U-20”, Somija), Vladimirs Zaicevs (“Dinaburga”), Uvis Silvers Lazarenoks (HS “Rīga”/”Liepāja”), Gustavs Ozoliņš, Niks Feņenko, Rihards Simanovičs, Roberts Andersons, Artjoms Kadņikovs (visi – HS “Rīga”);

uzbrucēji – Martins Laviņš (“Baltie Vilki”/HS “Rīga”), Sandis Vilmanis (“Lulea”, Zviedrija/HS “Rīga”), Kristians Sāmītis (Stavangeras “Oilers”, Norvēģija), Ričards Briņecs (“Zemgale”/LLU), Darels Dukurs (“Langnau U-20”, Šveice), Dans Ločmelis (“Lulea”, Zviedrija/”Mogo”/LSPA), Roberts Cjunskis (“Lugano U-20”, Šveice), Pēteris Purmalis, Ģirts Silkalns, Anrī Ravinskis, Kristaps Kristiņš, Klāvs Veinbergs, Rainers Dārziņš, Mārtiņš Šulcs (visi – HS “Rīga”).