Sorokins par izlasi: Simpatizēja, ka bija kombicionāls hokejs un spēlētāji spēja parādīt savas labās īpašības

01/09/2021 12:15

“Optibet” hokeja līgas (OHL) komandas hokeja skola “Rīga” galvenais treneris Oļegs Sorokins sarunā ar “Sportazinas.com” atklājis gaidāmās sezonas mērķus, kā arī komentējis Latvijas valstsvienības sniegumu 2022. gada Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

Jaunā OHL sezona sāksies 4. septembrī, kad norisināsies mačs starp pagājušās sezonas finālistu komandām “Olimp/Venta 2002” un “Zemgale/LLU”. Līgā startēs septiņas komandas – “Olimp/Venta 2002”, “Zemgale/LLU”, “Liepāja”, “Mogo/LSPA”, “Dinaburga”, HS “Rīga” un “Prizma/IHS”.

“Viss vienkāršākā atbilde droši vien, ka mērķis ir gūt progresu puišiem un tas ir pats galvenais viņiem. Mūsu komandas vecumā treneris ir domāts, lai puiši progresētu, lai viņi varētu izveidoties par hokejistiem. Protams, ka ir daži pieredzējušāki čaļi, kuri pie manis spēlēja pirms tam. Gribētos viņus arī vēl ievirzīt hokeja gultnē un, ja iepriekšējie gadi bijuši neveiksmīgāki, tad vēlos, lai viņi iziet līdera pozīciju un tad, iespējams, ir tālākais ceļš hokejā,” jaunās sezonas plānus atklāja Sorokins.

Tāpat hokeja skolas “Rīga” galvenais treneris vērtēja vienības spēlētāju līmeni, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu. “Domāju, ka laikam ir jāsaka, ka šosezon komandas līmenis būs zemāks, jo tie spēlētāji, kuri mums bija pagājušo sezonu pandēmijas dēļ, tomēr bija tiešām Latvijas savu vecuma izlašu līderi. Piemēram, tādi kā Martins Laviņš un citi, tie puikas jau gadu iepriekš spēlēja un jau meta 10 vārtus sezonā. Ja tā skatās, tad droši vien ir zemāks līmenis, bet domāju, ka būs gana interesanti. Tāpēc viņiem ir jāpacenšas un jāparāda sevi no labākās puses.”

Treneris arī nosauca, ar kādu savas vienības sasniegto rezultātu viņš būtu apmierināts OHL sezonas noslēgumā. “Skatoties uz to, ka izmaiņas sastāvā ir milzīgas un ir jauni spēlētāji, tad man gribētos pacīnīties par to, lai mēs būtu daudz tuvāk “play-off”. Noteikti būšu apmierināts, ja mēs tiksim izslēgšanas spēlēs, tad tas būs vispār super un tad jau neko nevar zināt. Tuvums “play-off” līdz sezonas beigām būtu tas, uz ko gribētos iet.”

Sorokins atzina, ka starpsezonā neizskatīja citus darba piedāvājumus. “Godīgi sakot, nekur pat netaisījos iet. Ar hokeja skola “Rīga” ap jauno gadu jau vienojāmies, ka palikšu. Man uzticas, man ir labas attiecības ar vadību un mēģinām palīdzēt viens otram, ja nepieciešams. Tāpat palīdzu arī visā sporta skolas līmenī, tāpēc nebija ne mazākās domas kaut ko mainīt.”

"Optibet" hokeja līgas preses konference

“Optibet” hokeja līgas preses konference | Foto: Zane Bitere/LETA

Jau vēstīts, Latvijas vīriešu hokeja izlase 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra pēdējā spēlē svētdien pārspēja Franciju un nākamā gada sākumā Pekinā sesto reizi cīnīsies olimpiskajās spēlēs. Arī Sorokins izteica viedokli par aizvadīto turnīru. “Mums bija tiešām ļoti labs sastāvs. Tie spēlētāji, kas ir ar vārdu apliecināja to, ka nevelti viņi ir ar vārdu. Visi bija diezgan labā sportiskajā formā un rādīja tiešām to sniegumu, ko no viņiem arī gaidījām. Skaidrs, ka gribējās, lai pēdējā spēle būtu vienkāršāka, bet laikam, ka tā nekad nav.”

“Iepriekš Ivaru Punnenovu īsti nebiju redzējis. Ne velti viņš Šveicē kotējās un vienmēr tiek pie labiem līgumiem, kā arī viņu tur grib paturēt. Viņš vienkārši apliecināja savu līmeni, ka ir labs vārtsargs un spējīgs cīnīties, kā arī palīdzēt komandai ejot uz lieliem mērķiem. Tas, ka viņš ir Šveicē bijis labs to mēs visi zinām, bet ne velti Ivars tur ir ilgus gadus,” izteicās speciālists.

Tāpat Sorokins ieskicēja izlases spēles stila izmaiņas pēc Harija Vītoliņa stāšanās galvenā trenera amatā, nomainot kanādieti Bobu Hārtliju. “Daudz vairāk spējām un laikam arī bija ļauts mazliet vairāk pieturēt ripu. Tai pat laikā pretiniekos nebija tādas komandas kā pasaules čempionātā, tāpēc gribētos redzēt, kā komanda spēlēs ar sev līdzīgiem vai pat labākiem. Tad arī redzēsim, kā tas hokeja stils iederēsies tā līmeņa spēlēs. Pilnīgi noteikti simpatizēja, ka bija kombicionāls hokejs un spēlētāji spēja parādīt savas labās īpašības.”

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…