Sorokins par U18 izlasi: Gūto vārtu daudzums parāda to, ka ar uzbrukumu viss nav kārtībā

13/02/2023 13:37
Nokopēts
Oļegs Sorokins

Latvijas U18 hokeja izlases galvenais treneris Oļegs Sorokins sarunā ar Latvijas Hokeja federācijas (LHF) preses dienestu dalījies pārdomās par aizvadīto pārbaudes turnīru Norvēģijā un raudzījās gaidāmā pasaules čempionāta virzienā.

Jau vēstīts, ka U18 valstsvienība Četru nāciju turnīru Norvēģijā noslēdza ar divām uzvarām un vienu zaudējumu. Atklāšanas spēlē ar 1:2 tika atzīts mājinieku pārākums, sestdien ar 2:1 tika pieveikta Dānija, savukārt vakar ar 3:2 pārspēta Austrija.

“Pirms turnīra runājām, ka plāns ir piestrādāt pie uzbrukuma. Teikšu atklāti – gūto vārtu daudzums pilnīgi noteikti parāda to, ka ar uzbrukumu viss nav kārtībā. Lai gan visās spēlēs mēs pretiniekus pārmētājām, nebija tā, ka tā pārmētāšana bija ar 30 vai 40 metieniem – vienā bija virs 30, bet pārējās divās starp 20 un 30. Lai arī tas bija vairāk nekā pretiniekam, realizēja un metienu skaits nav pietiekams,” turnīru kopumā rezumēja Sorokins.

“Pret Norvēģiju uzskatu, ka čaļi droši vien domāja, ka tūlīt viņiem mierīgā garā brauksim pāri. Pirmā trešdaļa bija ļoti slikta, pretinieks bija gan stiprāks, tāpat viņi gribēja vairāk. Ieiešana spēlē bija ilgāka, taču puiši progresēja ar katru periodu. Žēl, ka zaudējām, vārtu gūšanas momentu, domāju, mums tomēr bija vairāk,” zaudējumu turnīra mačā pret Norvēģiju vērtēja izlases treneris.

Sorokins tāpat uzskatīja, ka otrajā spēlē pret Dāniju vajadzēja būt lielākam, taču spēku samēri starp abām komandām nav lieli. “Pret dāņiem, manuprāt, spēlējām daudz veiksmīgāk, bet sniegums varēja būt saturīgāks visās laukuma daļās. Rezultātam vajadzēja būt lielākam, bet nu tomēr jāsaka godīgi, ka neesam daudz labāki par pretiniekiem,” teica speciālists.

Tikmēr noslēdzošajā mačā pret Austriju Sorokins atkal norādīja uz problēmām uzbrukumā. “Otrajā trešdaļā bija pārsvars un vajadzēja palielināt rezultāta starpību komfortablā līmenī, bet tas neizdevās un galu galā trešā trešdaļa bija diezgan saspringta. Pretinieks bija nedaudz aktīvāks, kas varbūt radīja iespaidu, ka spēles noslēgums būs mierīgāks, bet tomēr puiši nospēlēja gana solīdi un uzvara nāca, bet tikai ar vienas ripas pārsvaru. Mums noteikti jāpiedomā pie uzbrukuma,” uzskatīja Sorokins.

U18 pasaules čempionāts paredzēts no 20. līdz 30. aprīļa Šveicē. Grupu turnīrā Latvija mēros spēkus ar Somiju, Norvēģiju, Šveici un ASV. Lai gan Sorokins šajā pārbaudes turnīrā norādīja uz problēmām spēlē pie pretinieku vārtiem, spēlētāju izvēlē uz gaidāmajām meistarsacīkstēm būs citādāki kritēriji. “Zinot pasaules čempionāta komandas, mūsu prioritāte spēlētāju izvēlē noteikti ir tā, kā spēlētāji māk spēlēt aizsardzībā un kā viņi pieņem lēmumus ātrā hokejā,” atklāja treneris.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
6.48
4.56
1.55
1.66
4.66
4.97
4.5
3.9
1.72
3.64
3.85
2.06
1.26
5.75
11.5
1.26
6.25
10
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām