Šorttreka slidotājam Kārlim Krūzbergam 39.vieta pasaules junioru čempionāta 1500 metru distancē

30/01/2016 11:51

Sofija, 30.janv., LETA. Latvijas jaunais šorttreka sportists Kārlis Krūzbergs sestdien 39.vietā noslēdza dalību Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā notiekošā pasaules junioru čempionāta 1500 metru distancē.

Piektdien Krūzbergs bija starp sportistiem, kuri nespēja pārvarēt priekšsacīkstes, tāpēc sestdien piedalījās gandarījuma sacensībās, kur uzvarēja savā slidojumā.

Tāpat gandarījuma turnīrā slidoja arī Tomass Bakēvics, kurš guva trešo vietu, bet Roberts Krūzbergs tika diskvalificēts. Noslēgumā Bakēvics ieņēma 51.vietu, bet R.Krūzbergs palika 83.pozīcijā.

Tāpat Kārlis Krūzbergs bija labākais arī 500 metru distancē, kur sestdien izcīnīja otro vietu savā gandarījuma skrējienā, kas noslēgumā deva 58.vietu.

Vēl R.Krūzbergs arī šeit gandarījuma skrējienā tika diskvalificēts, bet Bakēvics diskvalifikāciju saņēma jau priekšsacīkstēs. Līdz ar to noslēgumā R.Krūzbergs tika klasificēts 86.pozīcijā, bet Bakēvics palika bez rezultāta.

Svētdien gaidāmas noslēdzošās cīņas 1000 metru distancē, kur Kārlis Krūzbergs piektdien spēja pārvarēt priekšsacīkstes.

Kā zināms, 3000 metru stafetes sacensībās Latvijas izlase, ko bez Bakēvica un brāļiem Krūzbergiem pārstāvēja arī Endijs Vīgants, piektdien pārvarēja priekšsacīkstes, bet pēc tam apstājās ceturtdaļfinālā.

Komandu sacensībās noslēgumā Latvija tika klasificēta 12.vietā starp 22 vienībām.

Pasaules čempionātā junioriem medaļas atsevišķās distancēs nepasniedz, bet pasaules čempions tiks noskaidrots četru distanču (500 metru, 1000 metru, 1500 metru un 1500 metru superfināla) summā. Superfinālā iekļūs astoņi labākie pēc pirmo trīs distanču rezultātiem.