Šorttrekists Bērziņš izcīna 13. vietu Eiropas čempionātā 500 metros

25/01/2020 20:39

Latvijas šorttrekists Reinis Bērziņš sestdien Ungārijas pilsētā Debrecenā izcīnīja 13. vietu Eiropas čempionāta 500 metru distancē.

500 metru distancē sestdien vīriešiem ceturtdaļfinālā savos slidojumos latvieši ierindojās ceturtajā vietā un pusfinālam nekvalificējās. Krūzbergs no otrās vietas atpalika 0,203 sekundes, kopvērtējumā ierindojoties 16. vietā, bet Bērziņš – 0,736 sekundes, ieņemot 13. vietu kopvērtējumā 44 šorttrekistu vidū.

Dubultuzvara tika mājiniekiem. Uzvarēja Šaolins Šandors Lu, kurš finišēja 41,244 sekundēs un par 0,273 sekundēm apsteidza Šaoanu Lu un vēl par 0,169 sekundēm – krievu Semjonu Jeļistratovu.

Sievietēm šajā distancē Jansone savā finālskrējienā ierindojās otrajā vietā, bet kopvērtējumā ierindojās 34. vietā 39 sportistu konkurencē.

Uzvarēja nīderlandiete Suzanna Shultinga, kura finiša līniju sasniedza 43,442 sekundēs, par 0,126 sekundēm apsteidzot itālieti Martinu Valčepinu un par 0,267 sekundēm – polieti Nataļju Mališevsku.

1500 metros Krūzbergs pusfinālā finišēja sestajā vietā septiņu sportistu vidū, no B fināla atpalikdams par 10,091 sekundi, un ierindojās 16.vietā. Reinis Bērziņš uzvarēja savā finālslidojumā, kopumā ieņemot 28.vietu 44 sportistu vidū.

Par uzvarētāju kļuva Šaoans Lu, kurš finišēja divās minūtēs un 25,871 sekundē un par 0,089 sekundēm apsteidza nīderlandieti Ichāku de Lātu, bet par 0,115 sekundēm Izraēlas pārstāvi Vladislavu Bikanovu.

Sacensībās sievietēm šajā distancē 16 gadus vecā Anna Jansone savā finālskrējienā ierindojās priekšpēdējā vietā un finišēja 37. vietā 39 sportistu konkurencē.

Uzvarēja Shultinga, kura finiša līniju sasniedza divās minūtēs un 35,915 sekundēs. Viņa par 0,219 sekundēm apsteidza itālieti Ariannu Fontanu un par 0,404 sekundēm – vācieti Annu Zeidelu.

Eiropas čempionāta sacensības turpināsies svētdien.

Aizpērn Drēzdenē Eiropas čempionāta sacensībās 1000 metros bronzu izcīnīja Roberto Puķītis, kurš savas šorttrekista gaitas ir noslēdzis.