Šosezon lokauta nebūs – NHL spēlētāju arodbiedrība nepārtrauc sadarbību ar līgu

Donalds Fērs, sportazinas.com
Donalds Fērs | Foto: The Hockey News

Nacionālās hokeja līgas spēlētāju arodbiedrība () paziņojusi, ka organizācija turpinās sadarbību ar NHL līdz līguma beigām 2021./2022. gada sezonā, neizmantojot tiesības pārtraukt kontraktu jau šovasar.

Vienošanās tika panākta 2013. gada 9. janvārī, līdz ar ko 2012./2013. gada sezonas pirmie mači tika aizvadīti vien 19. janvārī. Līgums paredzēja sadarbību līdz 2022. gadam, tomēr katrai no pusēm bija tiesības pārtraukt kontraktu 2020. gadā.

Vasaras beigās NHL komisārs Gerijs Betmens paziņoja, ka līga neizmantos šo iespēju, līdz ar ko tika gaidīta atbilde no arodbiedrības. Šodien arī NHLPA paziņoja, ka sadarbosies ar NHL arī turpmāk. “Mums turpinās pārrunas par sadarbības turpināšanu. Esam saskaņojuši, ka pieturēsimies pie esošās programmas, nevis lauzīsim līgumu,” lēmumu komentēja NHLPA direktors .

Agrāk tika baumots, ka arodbiedrība varētu atteikties no turpmākās sadarbības un vēlēsies noslēgt jaunu līgumu, kurā tiktu iekļauta spēlētāju dalība 2022. gada ziemas olimpiskajo spēļu hokeja turnīrā. NHL kā alternatīvu redz Pasaules kausa rīkošanu 2021. gadā Zvaigžņu spēles vietā. “Tas varētu būt vienas nedēļas mini turnīrs. Mēs vienkārši pagarinātu zvaigžņu spēles pārtraukumu vēl uz dažām dienām un aizvadītu starptautisko turnīru. Ja nonāksim līdz nākamajam pārrunu posmam, tad apspriedīsim arī šo jautājumu,” NHL plānus komentēja komisāra vietnieks Bils Deilijs.

NHL vēsturē bijuši trīs lokauti. 1994./1995. gada sezonā tika izlaisti trīs mēneši, 2012./2013. gandrīz puse no sezonas, bet visgrūtāk pārrunas gāja 2004./2005. gada sezonā, kad tā arī netika aizvadīta neviena spēle.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par