Sotnieka gūtie vārti neglābj “Lada” no kārtējās neveiksmes (VIDEO)

09/09/2017 04:54

Latvijas hokeja izlases aizsargs Kristaps Sotnieks piektdien guva savus otros vārtus šīs sezonas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā, taču tas neglāba Arta Ābola trenēto Toljati “Lada” komandu no kārtējās neveiksmes.

“Lada” savās mājās ar 3:5 (1:2, 1:3, 1:0) zaudēja Magņitogorskas “Metallurg” komandai. Sotnieks izcēlās spēles 50.minūtē, gūstot “Lada” trešos vārtus, taču tobrīd viesi jau bija iemetuši piecas ripas.

Aizsargs nospēlēja 18 minūtes un 16 sekundes, trīs reizes metot pa vārtiem, bet spēli noslēdzot ar negatīvu lietderību -1.

Sotniekam tas bija otrais precīzais metiens sezonā, taču “Lada” cieta sesto zaudējumu astoņos mačos.

Tikmēr uzvarētājiem ar vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās uzbrucējs Mets Elisons, kurš savulaik karjeru KHL sāka Rīgas “Dinamo” rindās.

Pie uzvaras piektdien tika Kaspars Daugaviņš un Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, kuru trenē Pēteris Skudra. Šis klubs mājās ar 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) uzveica Minskas “Dinamo”.

Daugaviņš, kurš iepriekšējā mačā izcēlās ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, šoreiz palika tukšā. Latvijas izlases kapteinis spēlēja 16 minūtes un 17 sekundes, pa vārtiem izdarot vienu metienu, bet bloķējot divus. Viņš uzvarēja divos no sešiem iemetieniem, spēli beidzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Savukārt vēl vienā spēlē Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas “Dinamo” pretinieku laukumā ar 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) zaudēja Maskavas CSKA.

Karsums spēlēja 15 minūtes un 17 sekundes, izdarot spēka paņēmienu, bet spēli beidzot ar negatīvu lietderības rādītāju -1.

Vēl vienā spēlē Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Gagarina kausa īpašniece Sanktpēterburgas SKA viesos ar 7:2 (3:1, 2:1, 2:0) uzvarēja Čerepovecas “Severstaļ”, joprojām čempionātā spēlējot bez zaudējumiem.

Jau ziņots, ka Rīgas “Dinamo” piektdien ar sezonas sliktāko spēli noslēdza pirmo mājas spēļu sēriju. Rīdzinieki ar 0:6 (0:2, 0:4, 0:0) kapitulēja Astanas “Baris” komandai, kura pēc šī mača kļuva par Austrumu konferences līderi.

Sanda Ozoliņa trenētā Rīgas komanda cieta piekto zaudējumu pēc kārtas.

Visas līgas un Rietumu konferences līdere ar 22 punktiem astoņās spēlēs ir SKA, kurai trīs punktus zaudē CSKA vienība. Trešā ar 16 punktiem ir Maskavas “Dinamo”, no kuras vēl divus punktus atpaliek “Torpedo”, kamēr Rīgas “Dinamo” ar pieciem punktiem ir pirmspēdējā – 12.vietā.

Savukārt Austrumu konferencē vadībā ar 16 punktiem ir “Baris”, par punktu atpaliekot Jekaterinburgas “Avtomobilist” un Kazaņas “Ak Bars” komandām. Tikmēr ceturtā ar 14 punktiem ir Pekinas “Kuņluņ Red Star”, kur spēlē Artūrs Kulda. Pēdējās divas vietas konferencē ieņem “Lada” un Oskara Bārtuļa pārstāvētā Vladivostokas “Admiral”, kuras izcīnījušas attiecīgi pa septiņiem un trim punktiem.

Šajā sezonā KHL piedalās 27 vienības, kas ir par divām mazāk nekā iepriekšējā, jo sacensībās vairs nestartē Zagrebas “Medveščak” no Horvātijas un Novokuzņeckas “Metallurg”. Katrs klubs regulārajā čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, kas būs pa četrām mazāk nekā iepriekšējās trijās sezonās.