Spānijā masveidīgā tenisa spēļu sarunāšanas skandālā izmeklēs 28 sportistu darbību

Teniss, sportazinas.com
Foto: spainsnews.com

Spānijas Civilās aizsardzības institūcija masveidīgā tenisa spēļu sarunāšanas skandālā arestējusi vairākus cilvēkus, bet lielāko daļu vēl izmeklēs, pavēstījis “Europol”.

Organizācija arestējusi 15 cilvēkus no kādas Armēnijas kriminālās apvienības, kas organizējusi spēļu sarunāšanu, bet vēl 68 iesaistītie tiks izmeklēti. Kopumā 28 no aizdomās turamajiem ir profesionāli sportisti.

Izmeklēšanā tika pārbaudītas 11 mājas, kurās tika atrasti 167 000 eiro, ierocis, vairāk nekā 50 elektroniskās ierīces, kredītkartes, piecas luksusa klases automašīnas un dokumenti, kas saistīti ar iespējami nelegālu darbību. Tāpat tikuši iesaldēti 42 banku konti.

Sportistu vārdi pagaidām nav atklāti, bet ir zināms, ka viņi spēlē ITF “Futures” un “Challenger” līmeņa turnīros, kā arī viens, kurš ticis šajā sarakstā, pērn piedalījās ASV atklātajā čempionātā, kas ir starp četriem prestižākajiem pasaules tenisa turnīriem.

“Mūsu pārstāvji ir konstatējuši, ka šī grupa no Armēnijas darbojas kopš 2017. gada februāra un līdz šim ar spēļu sarunāšanu ir ieguvusi vairākus miljonus eiro,” teikts Civilās aizsardzības institūcijas ziņojumā.

Vēl nesen Tenisa integritātes apvienība (ITU) konstatēja, ka 2018. gadā par pretkorupcijas noteikumu pārkāpumiem tika sodīti vairāk spēlētāji nekā jebkad iepriekš, no kā izrietējis arī šis skandāls.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par