Spānija pēdējās minūtēs izglābjas un iekļūst Nāciju līgas “play-off” turnīrā

28/09/2022 00:02
Spānijas futbola izlase

Spānijas futbolisti otrdien Portugālē svinēja uzvaru UEFA Nāciju līgas A līgas grupas mačā, apsteidzot Portugāli un iekļūstot Nāciju līgas “play-off” turnīrā.

Portugāle mājās ar 0:1 (0:0) zaudēja Spānijai un ļāva apsteigt sevi pretiniekiem. Vienīgos vārtus 88.minūtē guva Alvaro Morata.

Otrā spēlē Šveice Sentgallenā ar 2:1 (2:1) pārspēja Čehiju, kura jau pirms šīs spēles bija zaudējusi cerības palikt A līgā. 29. un 30.minūtē mājiniekiem divus vārtus guva Remo Freilers un Brils Embolo, bet 45.minūtē vienus vārtus atspēlēja Patriks Šiks.

61.minūtē iespēju izlīdzināt rezultātu garām palaida Tomāšs Součeks, kurš 11 metru soda sitienu mēģināja raidīt vārtu kreisajā stūrī, taču vārtsargs Janns Zommers uzminēja sitiena virzienu. Turklāt sitiens vairāk trāpīja pa vārtu vidu nekā stūrī. 73.minūtē bumba vēlreiz pabija viesu vārtos, taču Rubenam Vargasam video atkārtojums apstiprināja aizmugures stāvokli pirms vārtu gūšanas.

A2 grupā ar 11 punktiem uzvarēja un “play-off” turnīrā iekļuva Spānija, ar desmit punktiem otrā bija Portugāle, bet trešā ar deviņiem punktiem – Šveice, kamēr Čehija ar četriem punktiem būs spiesta nākamreiz cīnīties B līgā.

Nāciju līgā grupu uzvarētājas nākamajā sezonā nopelna iespēju spēlēt augstākā grupā. Proti, komanda, kas uzvar kādā no C grupām, tiek pie iespējas startēt kādā no B grupām, savukārt B grupu uzvarētājas nākamajā sezonā spēkojas A grupās. C grupas vājākās komandas tiekas izslēgšanas cīņās, lai noskaidrotu divas vienības, kas izkritīs uz D līgu, vietā nākot tās divām spēcīgākajām vienībām.

Nāciju līgas turnīrs norit trešo reizi. Iepriekšējās sezonas finālturnīrs norisinājās pērn oktobrī, Francijai titulcīņā uzvarot Spāniju. Pirmajā sezonā finālturnīru uzņēma Portugāle, mājiniekiem kļūstot par vēsturē pirmajiem UEFA Nāciju līgas čempioniem.