Spānija: Šmits uzvar Timmu, Blūms atgriežas Bilbao

15/10/2017 16:17

Šodien Spānijas basketbola līgā (ACB) spēles aizvadīja mūsu leģionāri.

Jānis Blūms šodien atgriezās vietā, kur iepriekš spēlējis vairākus gadus – Bilbao pilsētā. Mūsu izlases komandas kapteini vietēji fani atcerās un vēljoprojam tur cieņā, par ko varēja pārliecināties pirmsspēles spēlētāju izsaukšanā – mūsu kapteinis izpelnījās neviltotas klātesošo ovācijas.

Visā mačā gan Blūma pārstāvētā “Tecnyconta Zaragoza” piekāpās ar 72:77 (25:18, 10:20, 18:16, 19:23).

Blūms laukumā pavadīja 25 minūtes, kuru laikā guva 13 punktus. Interesanti, ka Blūms šajā mačā izpildīja 10 tālmetienus, no kuriem precīzi bija trīs. Tāpat aizsarga kontā divas bumbas zem groziem un viena rezultatīva piespēle.

Tikmēr šodien tika aizvadīts arī duelis, kur laukumā aci pret aci tikās Latvijas izlases dalībnieki. Proti, Ronalda Šmita “Fuenlabrada” uzņēma Jāņa Timmas “Baskonia”. Uzvaru šajā mačā ar 80:75 svinēja (20:8, 16:23, 29:16, 15:28) Šmita pārstāvētā vienība.

Spēle gāja kā pa viļņiem. Te pirmajā ceturtdaļā “Fuenlabrada ieguva 12 punktu handikapu, te otrajā jau “Baskonia” septiņus punktus atspēlēja. Otrā puslaika sākumā izrāviens atkal Šmita vienībai, bet noslēdzošajā ceturtdaļā Timmas pārstāvētā komanda sāka pakaļdzīšanos. Šoreiz gan bez panākumiem.

Šmits laukumā pavadīja teju 19 minūtes, kuru laikā izcēlās ar 11 gūtajiem punktiem un trīs atlēkošajām bumbām, kamēr Timma 28 minūtēs guva sešus punktus (negāja metieni no perimetra – 1/5 3pm) un izcīnīja piecas atlēkošās bumbas.

Laukumā šodien devās arī Anžejs Pasečņiks, kura Kanāriju “Herbalife” izbraukumā piekāpās “MoraBanc Andorra” ar 76:78 (20:22, 13:19, 20:17, 17:26).

Latviešu centra rēķinā 15 minūtēs pieci punkti un četras izcīnītas bumbas zem groziem.