Spānijas futbolistes atspēlējas un uzvar Somiju Eiropas čempionāta mačā

09/07/2022 00:03
Spānijas sieviešu futbola izlase

Spānijas sieviešu futbola izlase piektdien Eiropas čempionāta finālturnīra (EČ) mačā ielaida vārtus pirmajā minūtē, tomēr apliecināja favorīšu statusu un izcīnīja uzvaru pār Somiju. Miltonkīnzā notikušais mačs noslēdzās ar rezultātu 4:1 (2:1) Spānijas izlases labā.

Jau 50.sekundē bumbu spāniešu vārtos ieraidīja Linda Sēlstrema un somietes bija vadībā pirmā puslaika pirmo pusi. Pēc tam Irene Paredesa 26.minūtē panāca 1:1, bet četras minūtes pirms puslaika beigām Aitana Bonmati ieguva spānietēm vadību – abi vārti tika gūti ar galvu.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 15 minūtes, Lusija Garsija, izpildot vēl vienu precīzu sitienu ar galvu, panāca 3:1. Punktu Spānijas izlases uzvarai pielika Mariona Kaldenteja, kura kompensācijas laikā realizēja 11 metru soda sitienu. Kreisā ceļgala krustenisko saišu savainojuma dēļ spānietēm šajā finālturnīrā nevar palīdzēt “Ballon d’Or” ieguvēja Aleksija Puteljasa.

Otrā B apakšgrupas spēlē Vācija Brentfordā ar 4:0 (1:0) pārspēja Dāniju. Mača 21.minūtē Līna Magula izmantoja vairākas dāniešu kļūdas aizsardzībā un panāca 1:0. Otrajā puslaikā, 57.minūtē, Lea Šillere pēc stūra sitiena bija nekļūdīga ar galvu un dubultoja vāciešu pārsvaru.  Savukārt 78.minūtē Lēna Latveina pēc soda sitiena saņēma bumbu soda laukumā un panāca 3:0, bet ceturtos vārtus četras minūtes pirms pamatlaika beigām guva Aleksandra Popa, kura pēc kolēģes piespēles no kreisās puses bija precīza ar galvu.

Katras grupas divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā un turpinās cīņu par čempiones titulu. Fināls Vemblija stadionā Londonā notiks 31.jūlijā. Iepriekšējā Eiropas čempionātā 2017.gadā triumfēja Nīderlandes izlase, kas finālā ar 4:2 pārspēja Dānijas futbolistes.

Tituliem bagātākā komanda ir Vācijas izlase, kas Eiropas sieviešu čempionātā uzvarējusi astoņas reizes. Divi tituli ir Norvēģijai, bet pa reizei triumfējušas Zviedrijas un Nīderlandes futbolistes. Eiropas čempionāts Anglijas stadionos norisināsies līdz 31.jūlijam.