Spānija PK kvalifikācijā nespēj uzvarēt Grieķiju

26/03/2021 02:14
Spānija pret Grieķiju

Spānija Pasaules kausa kvalifikāciju futbolā savā laukumā sāka ar neizšķirtu, tādu  pašu likteni viesos piedzīvojot arī Polijas futbolistiem. Spānija B grupā mājās spēlēja 1:1 (1:0) ar Grieķiju. Uz Alvaro Moratas gūtajiem vārtiem 33.minūtē viesi atbildēja ar 57.minūtē iesistu 11 metru soda sitienu Anastasija Bakaseta izpildījumā.

Grupas vadībā izvirzījusies Zviedrija, kas ar 1:0 (1:0) pieveica Gruziju. Vienīgos vārtus pēc Zlatana Ibrahimoviča piespēles 35.minūtē guva Viktors Klāsons.

I grupā viesos uzvarēt nespēja Polija, kas spēlēja 3:3 (0:1) ar Ungāriju. Mājinieki ar Rolanda Salaja un Adama Salaja rezultatīviem sitieniem 52.minūtē izvirzījās vadībā ar 2:0. Minūtes laikā Kžištofs Plateks un Kamils Jozvjaks rezultātu izlīdzināja. Tomēr ungāri vēlreiz izvirzījās vadībā pēc Villi Orbana sitiena 78.minūtē, tomēr izšķirošais vārds piederēja par pasaules labāko uzbrucēju dēvētajam Robertam Levandovskim, kurš piecas minūtes vēlāk panāca neizšķirtu.

Grupas vadībā izvirzījās Anglija, kas mājās pārspēja Sanmarīno ar 5:0 (3:0).  Divi vārti tika Dominikam Kalvertam – Lūinam.   Trešajā grupas spēlē Andora mājās piekāpās Albānija ar 0:1 (0:1). Vienīgos vārtus mača 41.minūtē guva Ermirs Lenjani. J grupā Vācija apspēlēja Islandi ar 3:0 (2:0). Vārtus mājinieku labā guva Leons Gorecka, Kajs Havercs un Ilkajs Gundogans.

Rumānija pieveica Ziemeļmaķedoniju ar 3:2 (1:0). Mājinieki ar Florina Tanases un Valentina Mihailas precīziem sitieniem izvirzījās vadībā ar 2:0, taču viesi 83.minūtes izlīdzināja rezultātu, vārtus gūstot minūtes laikā. Izcēlās Arijans Ademi un Aleksandars Trajkovskis. Kaut punktu viesiem nebija lemts iegūt, jo 86.minūtē rezultatīvs raidījums padevās Janim Hadži.

Visbeidzot šajā grupā pie panākuma tika Armēnija, kas viesos ar 1:0 (0:0) pieveica Lihtenšteinu. 83.minūtē bumbu savos vārtos raidīja Noā Frommelts. C grupā Itālija apspēlēja Ziemeļīriju ar 2:0 (2:0). Vārtus guva Domeniko Berardi un Čīro Immobile.

Otrā grupas spēlē Bulgārija piekāpās Šveices vienībai ar 1:3 (0:3). Jau 12.minūtē rezultāts bija 3:0. Rezultatīvi sitieni padevās Brēlam Embolo, Harisam Seferovičam un Stevenam Cūberam, bet Bulgārijai goda vārtus 46.minūtē iesita Kirils Despodovs.

F grupā Izraēla piekāpās Dānijai ar 0:2 (0:1). Vārtus grupas līderu labā guva Mārtins Breitveits un Jonass Vinds. Skotija spēlēja neizšķirti ar Austriju – 2:2 (0:0), bet Moldova – ar Fēru salām – 1:1 (1:0). Austrieši divreiz pēc precīziem Sašas Kalaidziča sitieniem izvirzījās vadībā, bet mājinieki ar Grānta Henlija un Džona Makgina pūlēm atspēlējās.

Visbeidzot Kišiņevā uz Jona Nikolaesku raidījumu devītajā minūtē viesi atbildēja ar Meinharda Olsena “golu” 83.minūtē. Nākamās spēles, tai skaitā Latvijas spēle pret Nīderlandi viesos, notiks sestdien.

Eiropas zonā izlases sadalītas desmit apakšgrupās – piecās pa piecām izlasēm un piecās pa sešām izlasēm. Pasaules kausa finālturnīram kvalificēsies desmit grupu uzvarētājas, bet “play-off” kārtā piedalīsies desmit otro vietu ieguvējas un divas labākās UEFA Nāciju līgas komandas, kas apakšgrupās būs ārpus labāko divnieka.

Izslēgšanas turnīrā 12 izlases tiks sadalītas trīs “play-off” zaros, kur 2022.gada martā tiks noskaidrotas vēl trīs finālturnīra dalībnieces. 2022.gada Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Katarā, un karsto laikapstākļu dēļ turnīrs tiks izspēlēts ziemā no 21.novembra līdz 18.decembrim. 2022.gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026.gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases.