Spānijas sieviešu izlase pārliecinoši uzveic Franciju un triumfē EČ

07/07/2019 23:18

Spānijas sieviešu basketbola izlase svētdien Belgradā tika kronēta par Eiropas čempioni, nosargājot aizpērn izcīnīto titulu.

Spānijas izlase finālā ar rezultātu 86:66 (32:21, 18:15, 20:20, 16:10) pārspēja Franciju, kas ceturto čempionātu pēc kārtas samierinājās ar sudraba medaļām.

Spānietes par čempionēm kronētas trīs no pēdējām četrām meistarsacīkstēm, turklāt visos trīs finālos pārspētas tieši francūzietes. Spānija par Eiropas čempioni kronēta 1993., 2013., 2017. un tagad arī 2019.gadā.

Pēdējos trīs titulus Spānijas valstsvienība izcīnījusi Lukasa Mondelo vadībā.
Spānijas izlasē rezultatīvākā ar 23 punktiem bija Marta Šargaja, 13 punkti bija Silvijai Domingesai, 12 punktus guva Laia Palau, bet deviņi punkti un desmit atlēkušās bumbas bija Laurai Hilai.

Tikmēr Francijas valstsvienībā 18 punktus guva Sandrīne Grudā, 17 punkti bija Briai Hārtlijai, bet 11 punktus iemeta Endene Mijema.

Pirmā ceturtdaļa aizritēja rezultatīvā cīņā, Spānijas izlasei iemetot sešus tālmetienus, no kuriem puse bija Šargajas kontā. Pirmo ceturtdaļu Spānijas izlase uzvarēja ar 32:21, bet puslaika pārtraukumā devās ar 14 punktu pārsvaru (50:36).

Trešajā ceturtdaļā abas komandas guva pa 20 punktiem, bet ceturtā ceturkšņa ievadā francūzietes pirmās trīs minūtes neguva punktus, kas spānietēm ļāva pārsvaru palielināt līdz 18 punktiem. Ceturtdaļas turpinājumā Francijai neizdevās lauzt cīņas gaitu, tādējādi Spānijas izlases svinēja drošu uzvaru un izcīnīja Vecā kontinenta zelta medaļas.

Spānija ir četrkārtēja Eiropas čempione, bet kopš 2001.gada tā tikai vienu reizi turnīru noslēgusi ārpus labāko trijnieka. Spānijas valstsvienības rēķinā ir arī viena sudraba un piecas bronzas godalgas.

Tikmēr Francijas izlase ir divkārtējā Eiropas čempione, savu pēdējo titulu izcīnot pirms desmit gadiem Rīgā. Tāpat Francijas izlase septiņas reizes izcīnījusi sudraba godalgas, bet vēl reizi bronzu.

Pusfinālā Spānija ar 71:66 pārspēja Serbiju, bet Francija ar 63:56 pārspēja Lielbritāniju.

Jau ziņots, ka Serbijas sieviešu basketbola izlase svētdien savā laukumā izcīnīja Eiropas čempionāta bronzas medaļas.

Serbietes mačā par trešo vietu ar rezultātu 81:55 (25:16, 15:17, 21:6, 20:16) pārspēja Lielbritāniju, kas labāko četrinieku sasniedza pirmo reizi vēsturē.