Spānijas superkausa turētāja “Athletic” otro gadu pēc kārtas iekļūst finālā

13/01/2022 23:38
Bilbao Athletic

Spānija

Bilbao “Athletic” ceturtdien Rijādā Spānijas Superkausa pusfinālā atspēlējās un pieveica Madrides “Atletico” vienību. “Athletic” uzvarēja ar 2:1 (0:0).

62.minūtē bumbu savos vārtos raidīja Unai Simons, ļaujot galvaspilsētas klubam izvirzīties vadībā ar 1:0. Atspēlējās kausa glabātāji pēc stūra sitiena izspēles 77.minūtē. Pēc Ikera Muniaina izpildītā stūra sitiena bumba nonāca līdz Jerajam Alvaresam, kurš uzlēca visaugstāk un ar galvu ietrieca bumbu vārtu labajā stūrī – 1:1. Tikai četras minūtes vēlāk Bilbao futbolisti izvirzījās vadībā ar 2:1. Niko Viljamss, kurš laukumā bija devies uz maiņu 70.minūtē, no soda laukuma, neapstādinot bumbu, raidīja to vārtu kreisajā apakšējā stūrī.

Jau ziņots, ka otrā pusfinālā trešdien Madrides “Real” papildlaikā uzvarēja “Barcelona” ar 3:2 (1:1, 1:1). Fināls notiks svētdien.

Pērn finālā Bilbao “Athletic” papildlaikā ar 3:2 (1:1, 1:1) uzvarēja “Barcelona” vienību. “Barcelona” Superkausu izcīnījusi 13, kamēr “Real” – 11 reizes.

Itālija

Itālijas kausa astotdaļfināla “Fiorentina” notikumiem bagātā mačā papildlaikā ar 5:2 pārspēja “Napoli” un nākamajā kārtā spēkosies ar “Atalanta”. Kopš pirmā puslaika beigām Florencijas komanda spēlēja mazākumā, kas tai netraucēja 57. minūtē izvirzīties vadībā ar 2:1. Mača pamatlaika otrajā pusē jau pretinieki palika mazākumā – deviņu cilvēku sastāvā, tomēr kompensācijas laika piektajā minūtē Andrea Petanja izglāba komandu un panāca 2:2.

Tiesa, papildlaikā “Fiorentina” skaitlisko pārsvaru izmantoja pēc pilnās programmas, iesitot trīs bumbas pretinieku vārtos.

Anglija

Tikmēr Anglijas futbola līgas otrā pusfināla pāra pirmajā spēlē “Liverpool” un Londonas “Arsenal” uzvarētāju nenoskaidroja – 0:0. “Arsenal” kopš 24. minūtes spēlēja mazākumā pēc Granita Džakas noraidījuma. Atbildes spēle notiks 20. janvārī, uzvarētājai pretī stāsies Londonas “Chelsea”, kura divu spēļu summā ar 3:0 pārspēja Totenhemas “Hotspur”.