”Spartaks” atspēlējas un septiņu vārtu trillerī pieveic FK ”Metta/LU”

30/07/2018 20:02
Jūrmalas ''Spartaks'', Sportazinas.com

Valsts čempione Jūrmalas “Spartaks” pirmdien “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas 16.kārtas spēlē prata atspēlēt divu vārtu deficītu un aizraujošā cīņā ar 4:3 (1:0) uzvarēja “Metta”/”Latvijas Universitāte” komandu.

“Spartaks” spēles 71.minūtē nokļuva iedzinējos ar 1:3, kad pretinieku rindās 13 minūšu laikā ar “hat-trick” izcēlās Vladislavs Fjodorovs. Tomēr atlikušajā laikā jūrmalnieki savā laukumā Slokā ne tikai spēja izvairīties no zaudējuma, bet arī izrāva uzvaru, kad 89.minūtē precīzs bija uz maiņu nākušais Kaspars Svārups.

“Metta”/LU jau kompensācijas laikā varēja izraut arī neizšķirtu, taču līdz sensācijai nedaudz pietrūka, jo teicami nospēlēja “Spartaka” vārtsargs Jevgeņijs Nerugals.

Spēle bija ļoti dinamiska ar daudz vārtu gūšanas iespējām, taču pirmajā puslaikā no tām tika izmantota tikai viena, kad 21.minūtē precīzs bija Artemijs Maļejevs.

Savukārt otro puslaiku lieliski sāka “Metta”/LU, jo rīdziniekiem piederēja izteikts pārsvars, ko trīs vārtu guvumos pārvērta Fjodorovs, izceļoties spēles 58., 67. un 71.minūtēs. Neskatoties uz to, spēles beigās “Spartakam” izdevās izglābties. Vispirms starpību 78.minūtē samazināja Vitors Silva Onorātu, divas minūtes vēlāk precīzs no tālas distances bija Jevgeņijs Kobzars, bet uzvaras vārtus 89.minūtē ar galvu guva Svārups, kurš laukumā uz maiņu nāca 72.minūtē.

Vēl pirmdien 16.kārtas noslēdzošajā spēlē “Skonto” stadionā norisinās galvaspilsētas derbijs starp “Riga” un RFS vienībām.

“Spartaka” futbolisti šobrīd ir uz viļņa, jo sasnieguši UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otro kārtu, kurā pirmajā spēlē ar 6:0 tika sagrauta Sanmarīno čempione Montedžardīno “La Fiorita”. Šonedēļ viesos būs jāaizvada atbildes spēle, taču uzvarētājs divu maču summā jau ir tikpat kā zināms. Pirms tam jūrmalnieki UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā cienījami nospēlēja pret titulēto Serbijas komandu Belgradas “Crvena zvezda”, kurai divu spēļu summā zaudēja ar 0:2.

Iepriekšējo maču virslīgā Jūrmalas komanda aizvadīja aizpagājušajā svētdienā, kad ar 4:1 sagrāva “Jelgavu”. Šajā mačā pēc apmēram deviņu mēnešu pauzes laukumā atgriezās pussargs Edgars Vardanjans, kurš ziemā uzveica smagu slimību.