“Spartaks” atspēlējas un uzvar “Jelgavu”, nostiprina līderpozīciju

13/08/2017 19:09

Valsts čempione Jūrmalas “Spartaks” svētdien “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas 18.kārtas spēlē viesos atspēlējās un uzvarēja “Jelgavas” komandu, nostiprinot savu vadību turnīrā.

“Spartaka” futbolisti svinēja uzvaru ar 2:1 (0:1).

Spēles rezultāts tika atklāts 31.minūtē, kad Zemgales klubu vadībā ar skaisti izpildītu tiešo brīvsitienu izvirzīja pieredzējušais Aleksandrs Perepļotkins.

Tikmēr 48.minūtē Jevgēņijs Kozlovs, sitot no soda laukuma, panāca izlīdzinājumu 1:1. Viņš guva savus septītos vārtus sezonā, izvirzoties virslīgas labāko snaiperu saraksta vadībā.

Savukārt uzvaras vārtus “Spartaka” labā 75.minūtē guva ukraiņu pussargs Artjoms Habeloks, pēc kura tāla sitiena bumba ar rikošetu ielidoja “Jelgavas” vārtsarga Kaspara Ikstena cietoksnī.

“Jelgavas” vienībai neizdevās izkļūt no neveiksmju sērijas, jo pēdējās piecās spēlēs tā nopelnījusi tikai vienu kopvērtējuma punktu – spēlējusi 1:1 mačā ar RFS, bet zaudējusi “Riga”, “Liepāja”/”Mogo”, “Ventspils” un tagad “Spartaka” komandām. Mēneša sākumā “Jelgava” atlaida galveno treneri Aleksandru Kurtejanu, šķiroties arī no viņa palīga Dmitrija Kalašņikova, tāpēc pašlaik galvenā trenera vietas izpildītājs ir Dāvis Caune, kuram palīdz spēlējošais treneris Valērijs Redjko.

Tikmēr “Spartaka” futbolisti virslīgas pirmās kārtas spēlē zaudēja RFS vienībai, bet nākamajās 14 cīņās bija bez neveiksmēm, ko pārtrauca šīs nedēļas vidū, kad negaidīti smagi ar 0:4 kapitulēja “Ventspilij”. Tiesa, oficiālajā statistikā šī uzvaru sērija bija vien 12 spēles gara, jo divas no tām bija pret diskvalificēto “Babīte”/”Dinamo” komandu un pašlaik jau ir anulētas.

Sezonas sākumā “Jelgava” savā laukumā piekāpās “Spartakam” ar 1:2, bet jūnijā otrā apļa spēlē vienības cīnījās neizšķirti 1:1.

Savukārt vēl vienā virslīgas cīņa “Skonto” stadionā “Riga” spēkosies ar “Metta”/”Latvijas Universitāte” vienību, šim mačam sākoties plkst.19.

Kā vēstīts, 18.kārtas pirmajā spēlē sestdien “Liepāja”/”Mogo” komanda ar rezultātu 2:0 savā laukumā uzveica RFS vienību.

Virslīgas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 31 punktu 15 mačos joprojām ir “Spartaks”, kurai sešus punktus zaudē “Liepāja”/”Mogo” vienība, bet “Ventspils” ar 23 punktiem ir trešā.

Ceturtā ar 20 punktiem ir “Riga”, kamēr RFS ir 19 punkti, bet 17 punktus nopelnījusi “Jelgava”. Savukārt turnīra tabulu ar deviņiem punktiem noslēdz “Metta”/LU.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka virslīgas astotā komanda “Babīte”/”Dinamo” pēc daudziem totalizatoru likmju uzraugu ziņojumiem par aizdomīgām spēlēm ir izslēgta no virslīgas un kausa izcīņas, turklāt visu maču rezultātu ar šīs komandas līdzdalību tika anulēti.