“Spartaks” futbolisti sagādā RFS vienībai šosezon pirmo zaudējumu futbola virslīgā

28/04/2018 15:03

“SynotTip” Latvijas futbola virslīgas čempione Jūrmalas “Spartaks” sestdien piektās kārtas spēlē viesos ar 2:0 (1:0) uzvarēja RFS vienību, sagādājot pretiniekiem pirmo zaudējumu šīs sezonas turnīrā.

“Spartaka” labā vārtus guva Kaspars Svārups un uz maiņu laukumā nākušais Oļegs Dmitrijevs. Svārups rezultātu atklāja 34.minūtē, bet Dmitrijevs pārsvaru dubultoja 77.minūtē.

Jūrmalniekiem šī bija trešā uzvara šosezon virslīgā piecos aizvadītos mačos, kamēr RFS cieta pirmo neveiksmi, jo sezonu sāka ar četrām uzvarām pēc kārtas.

Spēles sākumā abām komandām bija labas izdevības atklāt rezultātu, taču tās tika izniekotas, savukārt 13.minūtē RFS veica pirmo maiņu, Gļeba Kļuškina vietā laukumā sūtot Dmitriju Platonovu.

Turpinājumā spēles temps kritās un cīņa kļuva mierīgāka, taču 34.minūtē pēc centrējuma pie bumbas RFS soda laukumā tika Svārups, kurš ar precīzu sitienu atklāja rezultātu. Puslaika beigās pārsvars jau bija RFS komandai, taču pie labām izdevībām mājinieki īsti netika.

Savukārt otrā puslaika sākumā RFS jau piederēja nospiedošs pārsvars, taču lietainajos laika apstākļos rīdziniekiem nesekmējās ar vārtu gūšanu, uzdevumu augstumos esot arī “Spartaka” vārtsargam Jevgeņijam Nerugalam. Lai apslāpētu RFS uzbrukumus, viesi īsā laikā veica trīs spēlētāju maiņas, kas deva augļus, jo cīņas gaita izlīdzinājās. Savukārt 77.minūtē Dmitrijevs ātrā pretuzbrukumā panāca jau 2:0 “Spartaka” labā, beigās viesiem šo pārsvaru nosargājot.

Vēl sestdien plkst.15 savā starpā tiksies līdz šim bez punktiem esošās “Metta”/”Latvijas Universitāte” (LU) un “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” (ViA).

Rīgas futbola komanda RFS sezonas sākumā apliecināja, ka ir viena no galvenajām titula pretendentēm, jo četros mačos RFS izcīnīja četras uzvaras, gūstot 14 vārtus un ielaižot tikai divus. Tikmēr pašreizējā Latvijas čempione “Spartaks” četrās spēlēs divreiz uzvarēja un divreiz zaudēja, līdz sestdienai iesitot astoņus, bet ielaižot piecus vārtus.

Turnīra labākais vārtu guvējs pēc četrām kārtām ir “Liepāja”/”Mogo” līderis Artūrs Karašausks, kura kontā četri vārti. Viņam seko Adeleke Akinjemi (“Ventspils”), Gļebs Kļuškins, Maksims Marusičs (abi – RFS) un Aleksejs Višņakovs, kuri katrs izcēlušies ar trīs precīziem sitieniem.