“Spartaks” neuzlauž Lietuvas čempiones aizsardzību un līdz duelim ar Glāzgovas “Celtic” netiek

16/08/2018 21:56

No šīs sezonas UEFA Eiropas līgas sāpīgi izstājusies Latvijas čempionvienība Jūrmalas “Spartaks”, kas šovakar trešās kvalifikācijas kārtas atbildes spēlē Lietuvas pilsētā Marijampolē nospēlēja neizšķirti 0:0 ar vietējo “Sūduva” vienību, tādejādi divu spēļu summā piekāpjoties ar 0:1.

Abu komandu pirmais duelis pirms nedēļas “Skonto” stadionā Rīgā noslēdzās ar minimālu Lietuvas čempiones uzvaru (1:0). “Spartaks” šosezon pirmo reizi kluba vēsturē sasniedzis UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešo kārtu, bet lai iegūtu tiesības uz “play-off” dueli pret slaveno Glāzgovas “Celtic”, jūrmalniekiem šovakar obligāti bija nepieciešama uzvara. Tikmēr “Sūduva” pērn pārvarēja kvalifikācijas trešo kārtu, taču izšķirošajā duelī par vietu grupu turnīrā piekāpās Bulgārijas čempionei “Ludogorets”.

Starta sastāvi:

“Sūduva” (5-3-2): Kardums – Svrļuga, Gajdučiks, Jankausks, Leimons, Slavicks – Verbicks, Cadjenovičs, Giljerme – Sisilja, Vezevičs

“Spartaks” (4-4-4): Nerugals – Šlampe, Ošs, Kosoričs, Freimanis – Kobzars, Vitors Faiska, Malejevs, Višņakovs – Smits, Svārups

Pirmais puslaiks

Spēles pirmajās desmit minūtēs daudz aktīvāki bija viesi “Spartaks” futbolisti. Pie divām ļoti labām izdevībām atklāt rezultātu tika Jevgēņijs Kobzars – vispirms uzbrucējs skrējienā soda laukumā saņēma teicamu piespēli no partnera, vien noslēguma fāzē nespējot savaldīt bumbu, savukārt jau nākamajā epizodē pēc stūra sitiena izspēles Kobzars izpildīja viltīgu sitienu, kas pēc neliela rikošeta lidoja pavisam nedaudz gar “Sūduva” cietoksni. Mača turpinājumā abas komandas darbojās ļoti aktīvi, uzbrukumiem pārceļoties no viena laukuma gala uz otru.

Mājinieku sastāvā pie labas sitiena iespējas 31. minūtē tika Roberts Vezēvičs, bumbu raidot nedaudz gar Nerugala sargātajiem vārtiem. Tuvojoties puslaika izskaņai, spēcīgu sitienu izpildīja arī vienīgo vārtu autors komandu pirmajā mačā Rīgā brazīlietis Giljerme Finklers. “Spartakam” par laimi, vietā bija Nerugals. Tā arī izrādījās pēdējā puslīdz bīstamā epizode spēles pirmajās 45 minūtēs – 0:0.

Otrais puslaiks

Pēc pārtraukuma spēles temps bija krities, kas nozīmēja arī bīstamo momentu skaita samazināšanos. Cīņa lielākoties notika laukuma vidusdaļā, abu vienību spēlētājiem cīnoties par mača iniciatīvu. Šāds spēles scenārijs, protams, izdevīgāks bija “Sūduva” futbolistiem. Jūrmalnieku plānos gan neietilpa no Lietuvas atgriezties ar bezvārtu neizšķirtu, tāpēc “Spartaks” regulāri centās kāpināt cīņas gaitu un centās tuvoties sāncenšu soda laukumam.

Viesi turpināja kontrolēt bumbu daudz vairāk, taču Marijampoles kluba aizsardzība turpināja darboties ļoti organizēti un neļāva Jūrmalai nonākt līdz reālām vārtu gūšanas iespējām. Tuvojoties spēles pēdējām minūtēm, abu komandu spēlētāju darbībās bija novērojama arvien lielāka nervozitāte, kas noveda pie vairākiem emociju karstumā nopelnītiem brīdinājumiem. “Sūduva” retajos brīžos, kad radās izdevības doties pretuzbrukumā, nesteidzīgi un meistarīgi pieturēja bumbu.

Pamatlaika izskaņā tiesnesis piešķīra veselas sešas kompensācijas laika minūtēs, tomēr arī pieliktajā laikā visi “Spartaks” centieni uzlauzt mājinieku aizsardzību vēlamo rezultātu nedeva.