“Spartaks” pārtrauc zaudējumu sēriju “Optibet” Virslīgā

11/08/2021 20:36
Jūrmalas

Jūrmalas “Spartaks” trešdien izbraukumā “Optibet” Virslīgā pārspēja “Liepāju”, pārtraucot zaudējumu sēriju. “Spartaks” izbraukumā pieveica “Liepāju” ar 2:1 (1:1), saasinot cīņu par vietām turnīra tabulas vidusdaļā. Vārtus mājinieku labā guva Krišs Kārkliņš, bet viesu rindās divreiz izcēlās Leonels Vamba.

Mājinieki vadībā pēc Kārkliņa sitiena izvirzījās jau mača trešajā minūtē. Pēc brīvsitiena izpildes no laukuma labās malas un bumbas rikošetiem Kārkliņš no vārtu priekšas bumbu raidīja zem pārliktņa – 1:0.

Mājinieku prieki bija tikai piecas minūtes ilgi, jo jau astotajā minūtē Vamba pēc piespēles pa gaisu soda laukumā ar gūtiem vārtiem panāca 1:1. Viņš apsteidza mājinieku vārtsargu Krišjāni Zviedri un aizsargu Seidinu Keitā, ar galvu raidot bumbu tobrīd jau tukšos vārtos.

Pēc tam mājinieki pirmajā puslaikā izcēlās ar trim dzeltenajām kartītēm Vadima Žuļeva, Kārkliņa un Markosa Pedrozu izpildījumā. 66.minūtē Vamba guva otros vārtus mačā, piesakot “Spartaka” zaudējumu sērijas beigas – 2:1 viesu labā.

Virslīgā pirmo vietu ar 46 punktiem 18 dueļos ieņem RFS, otrā ar 44 punktiem 20 spēlēs ir “Valmiera”, 41 punkts 19 spēlēs ir “Riga”. Aiz pirmā trijnieka ar 34 punktiem 19 mačos ir “Liepāja”, kam ar 27 punktiem 18 cīņās seko “Daugavpils” un 21 spēlē – “Spartaks”. 18 punkti 21 mačā ir “Metta”, bet “Noah Jurmala” ar trim punktiem 28 mačos ir pēdējā vietā.

No pēdējām septiņām virslīgas spēlēm liepājnieki pirms trešdienas bija uzvarējuši sešās un vienā cīnījušies neizšķirti. Iepriekšējā kārtā tika izcīnīta 3:1 uzvara pār “Valmieru”. Jūrmalnieki virslīgā bija cietuši trīs zaudējumus pēc kārtas, šajā sērijā piekāpjoties pirmā trijnieka vienībām ar vienu vārtu starpību. Ieskaitot minimālu zaudējumu savā laukumā “Daugavpilij” Latvijas kausa astotdaļfinālā, “Spartaka” neveiksmju josla bija sasniegusi četrus mačus.

“Spartaka” uzbrukuma līderis pirms mača ar septiņiem gūtiem vārtiem bija Loenels Vamba, kurš jūlijā izcēlās četras reizes. Par vieniem gūtiem vārtiem mazāk bijušajam liepājniekam Ričardam Fraidejam. Mājiniekiem piecus vārtus bija guvis Dodo. Sezonas pirmajā savstarpējā spēlē ar 2:1 uzvarēja “Liepāja”.

Virslīgas sezonu uzsāka deviņas komandas, bet čempionāta gaitā vispirms par izstāšanos paziņoja titulētākā no deviņām komandām “Ventspils”, bet pēc tam – arī skandāliem apvītā Daugavpils “Noah Jurmala”. Šī gada virslīgas čempions noskaidrosies četru apļu turnīrā. Turnīra tiešraides pieejamas virslīgas mājaslapā un portālā “Sportacentrs.com”, kā arī “Sportacentrs.com TV” kanālā.