“Spartaks” sagādā “Daugavpilij” piekto zaudējumu pēc kārtas

08/08/2022 20:22
Jūrmalas Spartaks

Kvadvo Asamoā pirmdien guva vārtus “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 24.kārtas noslēdzošās spēles pamatlaika beigās un izrāva Jūrmalas “Spartaka” komandai uzvaru. Jūrmalnieki savā laukumā ar rezultātu 2:1 (1:1) uzveica “Daugavpili”, kas virslīgā piedzīvojusi piecus zaudējumus pēc kārtas.

Pēc Markusa Alpēna piespēles mača astotajā minūtē ar sitienu no soda laukuma robežas 1:0 panāca Gaušu. Spēles 33.minūtē pieredzējušais daugavpiliešu pussargs Valērijs Afanasjevs ar kreiso kāju izpildīja spēcīgu sitienu no distances un panāca 1:1. Otrā puslaika otrajā pusē “Daugavpils” vārtsargs Vladislavs Kurakins soda laukumā pārkāpa noteikumus pret Danilu Patijčuku un uz viesu vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. “Pendeli” devās izpildīt Oļegs Laizāns, kura 75.minūtē atvairīto sitienu Kurakins atvairīja un saglabāja neizšķiru uz tablo.

Tomēr, kad līdz pamatlaika beigām bija palikusi pusotra minūte, Asamoā no soda laukuma raidīja bumbu tīklā un panāca 2:1 mājinieku labā. Jūrmalnieki virslīgā bija zaudējuši trīs mačos pēc kārtas, taču pēdējās divās cīņās zaudējumu nesošie vārti tika ielaisti pamatlaika priekšpēdējā desmitminūtē.

“Spartaka” futbolistiem trīs punkti bija svarīgi, lai attālinātos no turnīra tabulas lejasgala, kurā trīs komandām pirms šīs cīņas bija vienāds punktu skaits. Kūrortpilsētas komandai gan ir vēl viens mačs rezervē. Sakrāto brīdinājumu dēļ mājiniekiem nepalīdzēja aizsargs Aleksandrs Solovjovs, bet pretiniekiem šī paša iemesla dēļ talkā nevarēja doties Laša Kvarackelija. Pirmajos divos apļos abas komandas apmainījās uzvarām ar 2:0.

Jau ziņots, ka svētdien debitante Salaspils “Super Nova” viesos ar rezultātu 3:2 uzvarēja RFS. Citā spēlē starp divām pirmā piecinieka komandām “Liepāja” mājās ar 1:0 uzveica “Audu”, kamēr “Riga” divu galvaspilsētas komandu duelī savā laukumā ar 3:2 uzveica “Metta” futbolistus. Sestdien “Valmiera” savā laukumā sagrāva “Tukums 2000″/”Telms” komandu – 6:1.

Turnīra tabulas galvgalī ar 60 punktiem 24 spēlēs ir “Valmiera”, RFS ar 52 punktiem 23 cīņās ieņem otro vietu, bet trešā ar 50 punktiem 23 mačos ir “Riga”. Aiz pirmā trijnieka atrodas “Liepāja” ar 47 punktiem 23 spēlēs, 24 spēlēs “Auda” ir 38 punkti un “Daugavpilij” – 24 punkti 23 mačos, bet “Tukums 2000″/”Telms” komandai ir 20 punkti 24 dueļos. Tālāk 17 punkti 23 mačos ir Jūrmalas “Spartaka” komandai,  bet 14 punktus sakrājušas 24 spēles aizvadījušās “Metta” un “Super Nova” komandas.

2022.gada virslīgā spēlē desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās “Valmiera”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Liepāja”. Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība “Riga” ieņēma ceturto vietu. “Optibet” Nākotnes līgā aizvadītajā sezonā pirmās trīs vietas ieņēma “Auda”, “Tukums 2000″/TSS un “Super Nova” komandas, pievienojoties virslīgas klubiem.

Plānots spēles aizvadīt četros apļos no 11.marta līdz 13.novembrim.