“Spartaks” titulu vēl neizcīna

14/10/2017 16:11

Pagājušās sezonas “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas čempioni Jūrmalas “Spartaks” sestdien savā laukumā ar 0:1 (0:1) piekāpās “Jelgavai” un vismaz uz laiku atlika čempionu svinības.

Pēc “Spartaka” zaudējuma uz Latvijas čempionu titulu joprojām līdz ar to joprojām pretendē piecas komandas. Bez jūrmalniekiem tās ir arī RFS, “Ventspils”, “Riga” un “Liepāja”/”Mogo” vienības.

Vienīgos vārtus šajā sestdienas mačā guva igaunis Kevins Kaubers.

Jau spēles sākumā starp abu vienību futbolistiem izvērtās vairāki asumi, bet 19.minūtē vadībā izvirzījās “Jelgava”, kad pēc cīņas vārtu priekšā labākais bija Kaubers. Jau uzreiz nākamajā uzbrukumā “Spartakam” bija laba iespēja atspēlēties, taču jūrmalnieku kapteinis Edgars Gauračs trāpīja pa vārtu stabu.

Pirmā puslaika turpinājumā jūrmalniekiem piederēja pārsvars bumbas kontrolē. Lai arī pāris momenti bija, vārtus mājiniekiem gūt neizdevās, tāpēc lielajā pārtraukumā ar minimālu vadību devās “Jelgava”.

Jau pašā otrā puslaika sākumā “Jelgavu” no vārtu zaudējuma glāba Kaspars Ikstens, tiekot galā ar Jevgēnija Kozlova sitienu. Arī turpinājumā jūrmalniekiem piederēja lielāks pārsvars, bet ar vārtu gūšanu nesekmējās.

Zīmīgi, ka spēles izskaņā kājas traumu guva mača galvenais tiesnesis Ivars Caune, bet viņa vietā devās ceturtais tiesnesi Arnis Ķēniņš. Cīņas noslēgumā abas vienības saasināja situāciju pie vārtiem, bet rezultāts tā arī nemainījās.

Sastāva problēmu nomāktajiem jūrmalniekiem šajā spēlē nevarēja palīdzēt pussargi Jevgeņijs Kazačoks un Ingars Sarmis Stuglis, kuri sakrāto brīdinājumu dēļ diskvalificēti uz vienu spēli. Septembrī komandai nevarēja palīdzēt vairāki pamatsastāva futbolisti, kuri vidū bija arī Latvijas izlases balsta pussargs Edgars Vardanjans, kā arī pussargs Artjoms Habeloks, kurš personīgu apstākļu dēļ bija atgriezies dzimtenē Ukrainā.

Jūrmalas “Spartaks” klubs dibināts vien 2007.gadā, bet debiju virslīgā tas piedzīvoja 2012.gadā, iegūstot piekto vietu. Līdz pērnajai sezonai Jūrmalas komandai pie medaļām nebija izdevies tikt.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā “Spartaks” uz sezonas beigām zaudē punktus, taču iepriekšējā mačā tika gūta svarīga uzvara 1:0 pār “Riga” vienību. Tikmēr “Jelgava” pēdējos desmit virslīgas mačos bija tikusi tikai pie vienas uzvaras.

Šī abām komandām bija ceturtā un pēdējā tikšanās šajā sezonā. Šosezon divas uzvaras ar 2:1 bija guvuši “Spartaka” futbolisti, bet vēl viena cīņas noslēdzās neizšķirti 1:1.

Savukārt plkst.16 stadionā “Arkādija” mājiniece RFS aizvadīs maču ar “Liepāju”/”Mogo”, bet plkst.19 “Riga” Rīgas Hanzas vidusskolas futbola laukumā viesosies pie “Metta”/”Latvijas Universitāte” vienības.

Virslīgas kopvērtējumā situācija joprojām ir ļoti saspringta. Līderpozīcijā ar 40 punktiem 22 mačos ir “Spartaks”, kam ar 33 punktiem 21 spēlē seko “Riga”, kamēr RFS ar 32 punktiem 20 cīņās ir trešā, bet ar 31 punktu 21 mačā ceturtajā vietā atrodas “Ventspils”. Tikmēr “Liepāja”/”Mogo” ar 30 punktiem 20 spēlēs ir piektā.

Vēl “Jelgavai” ir 21 punkts, turklāt šī vienība arī izstājusies no Latvijas kausa izcīņas un līdz ar to nākamgad, visticamāk, nepiedalīsies Eirokausos, bet “Metta”/LU guvusi 14 punktus.

Virslīgas čempionāts noslēgsies 4.novembrī. Katrai vienībai sezonā jāizspēlē pa 24 mačiem. Gadījumā, ja diviem vai vairāk klubiem ir vienāds punktu skaits, augstāku vietu turnīra tabulā ieņem tas klubs, kuram ir vairāk punktu savstarpējās spēlēs.