“Spartaks” un “Riga” aizvadīs pārbaudes spēli Igaunijā

Oļegs Kononovs, sportazinas.com
"Riga" galvenais treneris Oļegs Kononovs | Foto: Riga FC

Lai mazinātu izsalkumu pēc futbola, ar ko vairumam liegts nodarboties jau no marta vidus, kad visu pasauli pāršalca koronavīrusa radītā pandēmija, Latvijas klubi Jūrmalas “Spartaks” un “Riga” sestdien Igaunijas pilsētā Pērnavā aizvadīs pirmo pirmssezonas pārbaudes spēli, aģentūrai LETA atklāja “Riga” preses sekretārs Krišs Upenieks.

Ceturtdienas vakarā starp Latvijas futbola pazinējiem uzplaiksnīja baumas, ka Latvijas komandas RFS un “Riga” šonedēļ kaimiņzemēs plāno aizvadīt pārbaudes spēles. Sarunā ar aģentūru LETA RFS ģenerāldirektors Māris Verpakovskis neslēpa, ka šāda ideja bijusi, bet ne šajā nedēļā. Savukārt “Riga” preses sekretārs Upenieks atklāja, ka vienības pretinieks sestdienas pārbaudes mačā būs Jūrmalas klubs “Spartaks”.

“Sestdien no rīta brauksim uz Pērnavu spēlēt ar “Spartaku”,” apstiprina “Riga” pārstāvis. “Izdevās veiksmīgi vienoties ar Igaunijas Futbola federāciju, kas mums palīdzēja šo visu noorganizēt. Brauksim uz vietu, kuru iepriekš esam iepazinuši jau treniņos.”

Atļauju spēles norisei devusi arī Latvijas Futbola federācija (LFF), bet igauņi bijuši pretimnākoši, nodrošinot mačam tiesnešus. Dueli paredzēts aizvadīt pēc noteikumiem – divi puslaiki pa 45 minūtēm.

“Uz Igauniju dosimies arī ar saviem leģionāriem, jo visiem ir darba līgumi, kā rezultātā iegūtas uzturēšanās atļaujas,” iespējamo sastāvu ieskicē Upenieks. “Esam plānojuši aizvadīt vienu spēli.”

“Priecājamies, ka ar 1.jūniju Latvijā varēsim aizvadīt kontakta treniņus. Šī iemesla dēļ vērtēsim, vai mums nākotnē vēl būs nepieciešamība apmeklēt kaimiņvalstis.”

Upenieks arī norādīja, ka komandas treneri noteikti nevēlēsies sākt sezonu vēl vēlāk, tāpēc ideja par tās sākšanu jūnija pirmajā pusē, visticamāk, iegūs atbalstu arī no čempionvienības.

Tikmēr Verpakovskis sarunā ar aģentūru LETA skaidroja, ka RFS šonedēļ uz Igauniju nedosies, bet pārbaudes spēle Igaunijā bijusi vienības plānos.

“Mēs plānojam nākamajā piektdienā aizvadīt pārbaudes spēli Igaunijas pilsētā Pērnavā,” skaidro RFS ģenerāldirektors Verpakovskis, kurš pieļauj, ka spēle Igaunijā nemaz nebūs jāaizvada, jo apstākļi to drīz ļaus darīt arī dzimtenē. “Mēs par šādu iespēju spriedām vēl, kad nebija zināms par koronavīrusa dēļ radīto ierobežojumu mīkstināšanu. Vēl pārspriedīsim šo ideju un, iespējams, pārbaudes spēli aizvadīsim tepat Latvijā.”

“Man gan vēl ir jāpakonsultējas ar juristiem, jo neesmu pārliecināts, vai no 1.jūnija drīkst aizvadīt pārbaudes spēles. Jānoskaidro vai pārbaudes spēle skaitās kā sacensība, vai kā treniņš.”

Verpakovskis neslēpa, ka Pērnavas puse bijusi pretimnākoša, taču uz spēli, ja tāda notiks, nevarēs doties vairāki leģionāri, jo viņiem vēl nav piešķirtas uzturēšanās atļaujas.

“Igaunijā jau noris vietējais čempionāts, tāpēc viņiem nebija iebildumu pret mūsu ideju,” skaidro Verpakovskis. “Cik man zināms, bijām plānojuši arī braucienu uz Lietuvu, bet ir problēmas ar uzturēšanās atļaujām āfrikāņiem, kā arī dažiem Eiropas savienības pilsoņiem. Šīs personas pagaidām nevar šķērsot robežas, pēc tam neievērojot karantīnu.”

“Mūsu gadījumā tas nozīmētu 5-6 spēlētāju nebraukšanu uz robežvalstīm. Viņiem vēl nav gatavas uzturēšanās atļaujas. Spēli Lietuvā esam atcēluši, bet skatīsimies, kā ir Igaunijas pusē. Vēlāk būs jāaprunājas ar “Riga” komandu, kādi ierobežojumi ir Igaunijā.”

“Optibet” futbola virslīgas sezonai bija jāstartē 13.martā, bet dienu iepriekš tika paziņots, ka Latvijā ieviesīs ārkārtas stāvokli. Vēl 12.martā tika pieļauts scenārijs, ka turnīra pirmās spēles tiks aizvadītas pie tukšām tribīnēm, bet situācija strauji mainījās un nākamās dienas rītā virslīgas čempionāta sākums tika atcelts.

Pēc valdības ceturtdienas lēmuma, kas paredz, ka ar 1.jūniju dažādās jomās, tostarp sportā, tiks mīkstināti ierobežojumi, kas iepriekš noteikti koronavīrusa izplatības dēļ, futbola virslīgas sezonas atsākšanās tiek plānota jūnijā. Lai kvalitatīvi aizvadītu trīs apļus, meistarsacīkstēm jāsākas ne vēlāk par jūniju pirmo pusi.

Šajā sezonā virslīgā startēs desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn, bet par divām vairāk nekā aizpērn. Laukumos šogad dosies “Riga”, RFS, “Ventspils”, “Valmieras”, Jūrmalas “Spartaks”, “Liepājas”, “Jelgavas”, “Daugavpils”, “Metta” un “Tukums 2000/TSS” komandas.

Pērn par Latvijas čempioni tika kronēta “Riga”, bet savu pirmo trofeju kluba vēsturē ieguva RFS, kas uzvarēja valsts kausa izcīņā. Virslīgas čempionātā RFS ieguva sudrabas godalgas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par