“Spartaks” uzvar virslīgas debitanti “Super Nova” un tiek pie pirmā panākuma sezonā (VIDEO)

18/05/2022 20:17
Jūrmalas

Jūrmalas “Spartaks” komanda trešdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 14.kārtas spēlē svinēja pirmo uzvaru šajā sezonā, tāpat panākumu izcīnīja “Riga” futbolisti. “Spartaks” Salaspilī ar 3:0 (2:0) uzvarēja virslīgas debitanti “Super Nova”, kas tagad palikusi vienīgā komanda bez uzvarām šajā sezonā.

Ar uzvaru pie “Spartaka” stūres debitēja portugālis Fabjānu Flora, kurš amatā nomainījis poli Pšemislavu Lagožniju. Mača 15.minūtē jūrmalniekus vadībā izvirzīja komandas kapteinis Oļegs Laizāns, pieredzējušajam pussargam ar brīvsitienu iegriežot bumbu vārtos – 1:0. Tuvojoties pirmā puslaika beigām, 40.minūtē, pēc Kristapa Zommera vairākiem atvairījumiem bumbu salaspiliešu vārtos ieraidīja Artūrs Ostapenko, panākdams 2:0. Sezonas pirmo uzvaru “Spartakam” nostiprināja Valentīns Zehovs, kurš 81.minūtē izpildīja precīzu sitienu no soda laukuma robežas.

Tikmēr “Riga” mājās ar 2:0 (1:0) uzvarēja “Daugavpils” futbolistus. Arī Rīgas klubs šķīries no galvenā trenera, kura amatā darbu vairs neturpina slavenais vācietis Torstens Finks. Viņa vietā šodien komandu vadīja ilggadējais “Riga” trenera asistents Kristaps Blanks.

Spēles 28.minūtē Raivis Andris Jurkovskis pa labo malu ielauzās soda laukumā un piespēlēja bumbu uz vārtu priekšas, no kurienes to mērķī trieca Žozelfo Bārnīss, panākdams 1:0 rīdzinieku labā. Otrajā puslaikā, 52.minūtē, uz “Riga” vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. “Pendeli” devās izpildīt Dāvids Akintola, kuram neizdevās pārspēt Nilu Puriņu, “Riga” nomināli otrajam vārtsargam uzminot bumbas lidojuma virzienu. “Riga” vadībā nostiprinājās vien 12 minūtes pirms pamatlaika beigām, kad pēc stūra sitiena bumbu daugavpiliešu vārtos raidīja Milošs Vraņanins.

Divas spēles notiks ceturtdien, kad “Liepāja” uzņems “Metta”, bet RFS – “Tukums 2000″/”Telms” vienību, bet piektdien “Valmiera” savā laukumā tiksies ar “Auda”.

Turnīra tabulas galvgalī ar 32 punktiem 13 spēlēs ir “Valmiera” un RFS, bet aiz tās ar 29 punktiem 13 dueļos atrodas “Liepāja”. Aiz pirmā trijnieka ir “Riga” ar 28 punktiem 14 cīņās. Piektajā vietā ar 18 punktiem 12 cīņās ir “Auda”, bet aiz tās ar 15 punktiem 13 mačos ierindojas “Daugavpils”. 12 punkti 14 dueļos ir “Metta”, astoņus punktus 12 cīņās sakrājis “Tukums 2000″/”Telms”, piecus 13 spēlēs Jūrmalas “Spartaks” un četrus 14 mačos – “Super Nova”.

2022.gada virslīgā spēlē desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās “Valmiera”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Liepāja”. Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība “Riga” ieņēma ceturto vietu.

“Optibet” Nākotnes līgā aizvadītajā sezonā pirmās trīs vietas ieņēma “Auda”, “Tukums 2000″/TSS un “Super Nova” komandas, pievienojoties virslīgas klubiem. Plānots spēles aizvadīt četros apļos no 11.marta līdz 13.novembrim.