“Spartaks” vienīgajā “Optibet” Virslīgas mačā pārspēj “‘Metta”

04/07/2021 17:16
Jūrmalas

Jūrmalas “Spartaks” komanda svētdien izcīnīja uzvaru vienīgajā “Optibet” Latvijas futbola virslīgas spēlē. “Spartaks” viesos stadionā “Daugava” ar 3:0 (0:0) uzvarēja “Metta”. Jūrmalas komandā vārti Adamam Makijevam un Leonelam Vambā, kurš Jāni Beku pārspēja divreiz. Abām komandām šī šosezon bija pirmā spēle stadionā “Daugava”.

Pirmā labā vārtu gūšanas iespēja mājiniekiem bija astotajā minūtē. “Spartaka” aizsargi uz laukuma centru centās izsist Kristera Čudara piespēli gar vārtiem, bet tā nonāca pie japāņa Ikuto Gomi, kurš nekavējās ar sitienu, taču tas bija neprecīzs. Piecas minūtes vēlāk soda laukumā no sāna ielauzās Jānis Grīnbergs. Futbolists bumbu raidīja vārtu labajā stūrī, bet Dāvis Ošs palika nepārspēts. Spēles 16.minūtē “Metta” neizmantoja standartsituāciju no ne pārāk tālas distances, taču jau divas minūtes vēlāk Vladislavs Soloveičiks mājinieku soda laukumā pie labā vārtu staba lāga neaizsniedzās līdz bumbai, izdarīdams neprecīzu sitienu ar galvu. Uzreiz pēc tam “Metta” ar tālu piespēli ievadīja uzbrukumu. Ņikita Bērenfeldam izklupienā neizdevās aizsniegties līdz bumbai, kā rezultātā Kristers Lūsiņš izskrēja vienatnē pret Ošu. “Spartaka” vārtsargs tālu izgāja no vārtiem, kas Lūsiņam liedza izpildīt vieglu sitienu. Bumba aizripoja garām labajam vārtu stabam.

Nigērietis Luiss Igbineveka 33.minūtē soda laukumā no partnera saņēma piespēli un izdarīja spēcīgu sitienu, taču Jānis Beks izvēlējās pareizu pozīciju un viegli atsita bumbu. Deviņas minūtes līdz pirmā puslaika beigām Beks izgāja no vārtiem un uz noteikuma pārkāpuma robežas apturēja Kvadvo Asamoa, kurš drīz vien plānoja sist pa vārtiem. Līdz puslaika beigām iniciatīvu jau bija pārņēmuši jūrmalnieki, taču Beku pārspēt tā arī neizdevās. “Metta” aktīvāk iesāka arī otrā puslaika sākumu. 61.minūtē Ošs glāba komandu pēc “Metta” pirmā sitiena, bet brīdi vēlāk Soloveičiks uz līnijas apturēja Lūkasa Vapnes raidījumu no ļoti tuvas distances. Spēles 63.minūtē Grīnbergs ar bumbu ieskrēja soda laukumā, taču pretinieki cieši spēlēja aizsardzībā, tāpēc viņš ar grūtībām atrada sitiena pozīciju.

Abioduns Oguniji 64.minūtē otrā laukuma pusē atbildēja ar spēcīgu sitienu no aptuveni 12 metriem, taču Beks bumbu atsita. Puslaika turpinājumā uzbrukumā aktīvāku sniegumu sāka demonstrēt arī “spartakieši”. 72.minūtē pūliņi uzbrukumā atmaksājās, 1:0 panākot Leonelam Vambā. Viņš iepretim vārtiem spēcīgu piespēli saņēma no Asamoa. Puslaika pēdējās desmit minūtēs “Metta” lūkoja panākt neizšķirtu, bet uzbrukumā ilgi neizdevās pieturēt bumbu, kas vairākkārt piespieda ātri atgriezties aizsardzībā. 85.minūtē “Metta” nebija tālu no otro vārtu zaudējuma, bet Asamoa no tuvas distances izlēma piespēlēt, nevis sist pa vārtiem. “Metta” līdz pamatlaika beigām tomēr zaudēja vēl divus vārtus. Aizsargu nesaprašanos 89.minūtē izmantoja Adams Markijevs, kurš sita no soda laukuma aprisēm, bet bumba pa ceļam uz vārtiem skāra Iļju Korotkovu un mainīja lidojuma virzienu.

Tikmēr jau kompensācijas laika otrajā minūtē Vambā pie soda laukuma apgriezās ap savu asi un iesita bumbu augšējā kreisajā vārtu stūrī. Andreja Gluščuka pārņemtā “Metta” pēdējās četrās spēlēs ir cietusi zaudējumus – 0:3 pret “Riga” un RFS, 0:2 pret “Valmieru” un “Liepāju”. Savukārt “Spartaks” pēc četru zaudējumu sērijas ir uzvarējis “Valmieru” (1:0), spēlējis 0:0 ar čempionātu pametušo “Ventspili”, pēc tam ar 1:2 zaudējis “Liepājai”, bet ar 5:2 uzvarējis “Noah Jurmala” un ar 2:0 – “Daugavpili”. “Metta” ir šķīrusies no līdzšinējā uzbrukuma līdera Junusas Muritalas, kurš no “Metta” vienības devies uz “Riga”. Tas ir ievērojams zaudējums, jo Muritala guvis deviņus no 13 komandas vārtiem. Divi vārti ir Iļjas Korotkova kontā.

Pretinieku komandā piecus vārtus guvis Ričards Emeka Fraidejs un Leonels Vambā, bet trīs “goli” ir Okosi Ederem. Abās šīs sezonas iepriekšējās savstarpējās spēlēs uzvarēja mājinieki – vispirms “Spartaks” ar 1:0, pēc tam “Metta” (2:0). Pirmssezonas pārbaudes spēlē ar 3:0 pārāks bija “Spartaks”. Neilgi pirms spēles sākumā “Spartaks” paziņoja, ka tās rindām pievienojies pussargs no Krievijas Daņils Vigovskis. Futbolists jauniešu vecumā bija Maskavas “Spartak” akadēmijas audzēknis, bet pēdējās trīs sezonas spēlējis Baltkrievijas augstākajā līgā.  Virslīgas kopvērtējuma tabulā pirmo vietu ar 34 punktiem 14 spēlēs ieņem RFS, tālāk ar 32 punktiem 16 dueļos ir “Riga” un “Valmiera”, kas nospēlējusi 15 mačus. Aiz pirmā trijnieka ar 22 punktiem 14 mačos ir “Liepāja”, “Spartaks” 15 cīņās iekrājis 18 punktus, kamēr “Daugavpils” seko ar 15 punktiem 14 spēlēs. Sesto vietu ar deviņiem punktiem 15 mačos ieņem “Metta”, bet pēdējā ar trim punktiem 11 spēlēs ir Daugavpils “Noah Jurmala”.

Šī gada virslīgas čempions noskaidrosies četru apļu turnīrā. Sākotnēji tika ziņots, ka kalendārs tiks veidots tā, lai būtu pēc iespējas ērtāks futbola līdzjutējiem. Tāpat tika solīts, ka spēles tikpat kā nepārklāsies, turklāt kārtas pārsvarā tiks izspēlētas divās – trijās dienās. Arī šosezon futbola cienītāji var tiešraidē vērot visas Latvijas čempionāta spēles. Tās ir pieejamas virslīgas mājaslapā un portālā “Sportacentrs.com”, kā arī “Sportacentrs.com TV” kanālā.