Spēlēšana mazākumā netraucē Minhenes “Bayern” 30. reizi kļūt par Vācijas čempioni

16/06/2020 23:36

Vācijas bundeslīgas spēlē futbolā Brēmenē Minhenes “Bayern” pēc panākuma otrdien tika kronēta par čempionvienību.

“Bayern” Brēmenē ar 1:0 (1:0) apspēlēja “Werder” un nodrošināja 2019./2020.gada sezonas čempionu titulu.

Vārtus mača 43.minūtē pēc Žeroma Boatenga piespēles guva neviens cits kā līgas rezultatīvākais spēlētājs Roberts Levandovskis.

Kanādietis Alfonso Deivīss pēc dzeltenā plākstera 19.minūtē turpināja spēlēt rupji un 79.minūtē atstāja viesus mazākumā, tiekot noraidītam no laukuma par otru dzelteno kartīti mačā.

Levandovskim tie bija 31.vārti sezonā, un viņš ir līderis snaiperu konkurencē, par sešiem “goliem” apsteidzot “Leipzig” uzbrucēju Timo Verneru, kura dienas Leipcigas klubā vērtē kā skaitītas, drīzumā pošoties uz Anglijas premjerlīgas klubu Londonas “Chelsea”.

Savukārt “Bayern” tas ir astotais tituls pēc kārtas un 30. – kluba vēsturē.

Treneris Hansi Fliks pārņēma komandu sezonas vidū un nodrošināja uzvarētāju laurus ar 19 uzvarām 22 bundeslīgas spēlēs.

Pēdējās cerības nākamsezon spēlēt Eiropas līgas turnīrā zaudēja Berlīnes “Hertha”, kas viesos ar 1:2 (0:0)  piekāpās “Freiburg”.

52.minūtē berlīniešiem ar VAR palīdzību netika ieskaitīti Dodi Lukebakio gūtie vārti, bet vēl pēc deviņām minūtēm mājiniekus vadībā izvirzīja Vinčenco Grifo.

Izlīdzinājumu “Hertha” panāca mača 66.minūtē ar 11 metru soda sitienu, ko realizēja Vedads Ibiševicčs, taču prieki nebija ilgi, jo vēl pēc piecām minūtēm uzvaras vārtus “Freiburg” labā iesita Nilss Petersens – 2:1.

vēl vienā spēlē Berlīnes “Union” ar 1:0 (1:0) pārspēja pastarīti “Paderborn”, kas jau var atvadīties no bundeslīgas.

Uzvaras vārtus mača 27.minūtē guva “Paderborn” spēlētājs Bens Zolinskis, raidot bumbu savos vārtos.

Jau ziņots, ka Menhengladbahas “Borussia” savā laukumā ar 3:0 (2:0) pārspēja kandidāti uz dalību Eiropas līgā “VfL Wolfsburg”.

Divus vārtus guva Jonass Hofmans, vienus – Larss Štindls.

11. un 30.minūtē Hofmans nodrošināja mājiniekiem uzvaru, bet punktu mačam 65.minūtē ar precīzu raidījumu pielika Štindls.

Viesi veica visas piecas spēlētāju maiņas, taču mainīt rezultātu uz tablo vairs neizdevās nevienam.

Kopvērtējuma vadībā ar 76 punktiem 32 spēlēs zeltu ir nodrošinājusi Minhenes “Bayern” komanda, kurai ar 66 punktiem seko Dortmundes “Borussia” un ar 62 punktiem – “Leipzig”. Ceturto vietu ar 59 punktiem 32 mačos ieņem Menhengladbahas “Borussia”, kas par punktu apsteidz Leverkūzenes “Bayer”, kam ir spēle rezerve. Sestā ar 46 punktiem 32 spēlēs cīņā par pēdējo vietu Eiropas kausos ir “VfL Wolfsburg”, kas par punktu apsteidz “Freiburg” un par trim – “Hoffenheim”, kam ir trīs punkti un spēle mazāk.

Spānija

“Villareal” komanda Viljarealā bija vadībā gandrīz visu Spānijas futbola čempionāta 29.kārtas spēli un pakāpās uz septīto vietu turnīra tabulā, kas dod tiesības nākamsezon piedalīties Eiropas līgas kvalifikācijas sacensībās.

“Villareal” savā laukumā ar 1:0 (1:0) apspēlēja “Mallorca” vienību, kas joprojām ir izkrišanas zonā.

Vienīgos vārtus mača 16.minūtē no vārtu priekšas guva Karloss Baka pēc lieliskas piespēles no labā flanga.

Bez vārtu guvuma beidzās spēle “Getafe” – Barselonas “Espanyol” – 0:0.

Mājiniekiem nelīdzēja pat 16.minūtē par sitienu ar elkoni piešķirtā sarkanā kartīte viesu aizsargam Bernardo.

“Espanyol” par punktu atpaliek no “Mallorca” un par diviem – no Vigo “Celta”, kas ieņem pēdējo vietu, kas garantē vietu “La Liga” arī nākamgad.

Vēl otrdien “Barcelona” uzņems “Leganes”.

Jau ziņots, ka pirmdien “Sevilla” pēdējās minūtēs ļāva “Levante” futbolistiem izlīdzināt rezultātu – 1:1, bet “Granada” komanda Seviljā bija vadībā gandrīz divas trešdaļas spēles, mača izskaņā zaudēja divus vārtus, tomēr kompensācijas laikā panāca neizšķirtu 2:2 (1:0) ar vietējo “Real Betis” vienību.

Spānijas čempionāta vadībā ar 61 punktu 28 spēlēs ir “Barcelona”, 59 punkti ir Madrides “Real” komandai, bet tālāk ar 51 punktu 29 mačos seko “Sevilla”. Aiz pirmā trijnieka ar 47 punktiem ir Sansevastjanas “Real Sociedad” 28 spēlēs un “Getafe” 29 cīņās, bet Madrides “Atletico” vienībai ir punkts mazāk 28 mačos. Vēl par diviem punktiem atpaliek “Villareal”, kam ir punkts vairāk nekā “Valencia”, kam ir spēle rezervē.